Modne lampy art deco

Moda na styl art deco jest bardzo popularna wśród niezwykle dużej ilości osób. Z tego też powodu producenci różnych elementów wyposażenia wnętrza decydują się na wypuszczanie na rynek bardzo rozmaitych produktów, które posiadają cechy tego stylu. Na ogół są to elementy odpowiednio zdobione z zachowaniem klasycznych kolorów.

Cechy lamp typu art deco

stylowy żyrandol art decoW związku z tym kolorystyka tego typu lamp obejmuje kolory elementów drewnianych, które bardzo często tworzą korpus takiego żyrandola. Oczywiście warunkiem jest, że żyrandol wykonany jest z drewna i ze szkła. Inną alternatywą może być konstrukcja wykonana z metalu. Bardzo często żyrandole tego rodzaju posiadają szklane klosze. Niekiedy jednym z elementów takich żyrandoli są kryształowe dodatki. Bardzo często są to kryształy sztuczne. Nie mniej jednak tego rodzaju żyrandole prezentują się niezwykle ciekawe. Oczywiście w przypadku takich dużych żyrandoli ważne jest, aby stanowiły one centralny punkt danego pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że nie możemy umieścić tam innych dodatków, które będa podkreślały tego rodzaju styl wyposażenia. W wielu wypadkach możliwe jest dokupienie podobnych, albo takich samych lamp stojących, lamp na stół, czy nawet kinkietów. Warto jest jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju żyrandole są odpowiednio droższe. Jeśli chodzi o stylowy żyrandol art deco zazwyczaj będziemy musieli za niego zapłacić nawet kilkaset złotych. 

Czasem jego cena może być jeszcze wyższa. Największe modele żyrandoli mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. oczywiście bardzo często wykonane są one w sposób niezwykle spektakularny. Dostępne w sprzedaży są nawet modele, które wysadzane są prawdziwymi kryształami. To sprawia, że ich cena potrafi przekroczyć nawet dziesięć tysięcy złotych.