Meble zawsze na wymiar. Pomysłowe rozwiązania do pokoju dziecka – biurko dla dziecka

Pokój dla najmłodszego członka rodziny powinien być nie tylko bezpieczny i funkcjonalny, ale zaplanowany tak, by „rósł” razem z maluchem. Kilkuletnie dzieci i uczniowie podstawówek w zatrważającym tempie przybierają na wadze i zyskują dodatkowe centymetry. Widać to zwłaszcza po odzieży, a skoro ją zmieniamy regularnie i często, to czemu nie modyfikować by podobnie mebli?

W dużych sklepach sieciowych z łatwością znajdziemy np. modułowe meble dla dzieci. Wykonane z lekkich materiałów kosze na zabawki, które bez problemu zamienisz w podręczne taborety, a później półki na podręczniki małego ucznia to naprawdę zmyślny gadżet!

Bez trudu kupimy regulowaną ramę do łóżka, która przez kilka ładnych lat może służyć pociechom. Ciekawym rozwiązaniem są piętrowe meble dziecięce. Proste zestawy do samodzielnego modyfikowania zmieniają się razem z potrzebami rodziny. Przedszkolak skorzysta z piętrowego łóżka, gdy mama czy tata zgodzą się zostać z nim w nocy. Kilka lat później przyda już solidne biurko, które zastąpi dodatkowe posłanie. Nastolatek wybrałby pewnie łóżko na antresoli, gdzie osłonięta przestrzeń pod stelażem tworzy zaciszny kąt do relaksu.

Już sześciolatkowi warto wydzielić i urządzić funkcjonalny kąt do nauki. Podstawa to solidne, wymierzone biurko dla dziecka ze sporym, najlepiej uchylanym blatem i regulowana lampka. Nie pozwalajmy, by miejsce książek zajął komputer, bo tylko odciągnie uwagę od obowiązków i zajmie cenną przestrzeń. Biurko na regulowanych nogach i porządny fotel obrotowy to zestaw, który odpowiednio pielęgnowany przetrwa przez lata i będzie świadkiem wielu edukacyjnych sukcesów najmłodszych domowników.

Dodaj komentarz