Mazury czy Bałtyk? Dylemat wakacyjnego urlopowicza…

Jak najlepiej spędzić czas urlopu? Gdy nadchodzą wakacje, każdy zaczyna snuć marzenia o ciepłych krajach, jednak rzeczywistość bardzo często weryfikuje nasze plany i sprowadza je do rozsądnego poziomu. I bardzo dobrze, bo nie potrzebujemy innych krajów, by móc odpocząć i świetnie się bawić! Mamy wiele wspaniałych miejsc i sposobów, by odpocząć i spędzić wyśmienite wakacje z naszymi najbliższymi.

żeglarstwoWybór często ogranicza się do kilku opcji: mazury, góry albo Bałtyk. Zastanówmy się przede wszystkim, gdzie najlepiej spędzić czas nad wodą, bowiem jest to jedna z opcji najbardziej kojarzących się z wakacjami.
Za mazurami przemawia możliwość żeglowania po wspaniałych jeziorach, znacznie mniejsza ilość osób i wspaniały klimat. Wystarczy zwykły ponton, by móc wypłynąć na jezioro, dzięki czemu spędzimy czas aktywnie i na łonie natury a jednocześnie nie jest to bardzo kosztowne. Jest to również wymarzona opcja dla wędkarzy. Wystarczy łódź (nie muszą być wyposażone w silniki zaburtowe), wypłynąć na środek jeziora i zacząć polować na prawdziwie olbrzymie sztuki. Każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie nad jeziorem – nierzadko są strzeżone kąpieliska, czysta woda i miejsce, by poleżeć na leżaczku i się poopalać.
W zasadzie wiele z tych rzeczy można robić nad morzem. Kąpiele słoneczne nad morzem są najbardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie jest to jedyny sposób, by aktywnie spędzić czas. I nie zawsze asortyment, jaki oferuje sklep żeglarski na mazurach będzie odpowiedni. Przykładowym sportem, bardzo popularnym nad Bałtykiem jest kite surfing – czyli deska napędzana latawcem. Jest to bardzo dynamiczny sport, jednak potrzebna jest wolna przestrzeń i stały, silny wiatr, by korzystanie z tej opcji było możliwe. Sprzęt do tego sportu nie kosztuje więcej niż łódka czy kajak, jednak również można go bez problemu wypożyczyć. Wystarczy wybrać miejscowość turystyczną, gdzie z pewnością znajdzie się wiele wypożyczalni oferujących najróżniejszy sprzęt do morskich sportów.

Dodaj komentarz