Markizy tarasowe – renesans we współczesnej Warszawie

Markizy tarasowe, ten zapomniany w XX wieku element dzisiaj przeżywa swój prawdziwy renesans szczególnie jeśli dotyczy to Warszawy i okolic podmiejskich. Nie są to już te same markizy, które narodziły się w osiemnastowiecznej Francji. Zachowują one co prawda swoje walory estetyczne, ale ich wykonanie sprawia, że są one też doskonałą osłoną przed słońcem a ich jakość to najwyższy poziom.

Markizy tarasowe
Początkowo zdobiące kamienice, dziś z powodzeniem wykorzystywane są również w domach wolnostojących. Markizy tarasowe to doskonały sposób na podkreślenie charakteru domu, oryginalną i ciekawą aranżację jego wnętrza a także stworzenie skutecznej bariery przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki markizom możemy sobie spokojnie siedzieć na tarasie także w bardzo słoneczny dzień, lub gdy na dworze kropi deszcz a temperatura aż prosi, aby nie zamykać się w środku. Warto jednocześnie podkreślić, że współczesne markizy wykonane są z materiałów, które pomimo ciągłego narażenia na czynniki atmosferyczne nie tracą swoich kolorów, ani też nie butwieją.

Taras wychodzący w ogród
Jeśli nasz taras wychodzi na ogród i chcielibyśmy również w nim w jakiś wyjątkowy sposób zaaranżować przestrzeń, doskonałym sposobem stają się pergole. Nie tylko pozwalają fantastycznie zagospodarować kwiaty pnące, ale też i ożywić i nadać przestrzeni lekkości.

Komfort także we wnętrzu domu
Jeszcze jednym ważnym elementem aranżacji, który pozwala zagwarantować sobie komfort ochrony przed nadmiarem słońca, są rolety zewnętrzne. Jeżeli mają one być poniekąd uzupełnieniem do aranżacji stworzonej przez markizę, dobrze jeśli zostaną dobrane do jej charakteru. Wówczas będą tworzyć harmonijną jedność.

Dodaj komentarz