Kupno walizki kabinowej

W najbliższym czasie zamierzałam otworzyć zagraniczny oddział mojej firmy. W związku z tym czekało mnie kilka wyjazdów za granicę i lotów samolotem. Miały to być krótkie, maksymalnie dwudniowe wyjazdy. Zdecydowałam więc, że będę na te podróże zabierała tylko bagaż podręczny. Musiałam sobie kupić taką walizkę, która mieści się na pokład samolotu.

Zalety małych walizek kabinowych

walizka kabinowa 55x40x20Dowiedziałam się jakie są limity wielkości bagażu, który może zostać zabrany do samolotu. Nie miałam odpowiedniej walizki w domu, dlatego nie pozostało mi nic innego, jak tylko udać się do sklepu, w którym można kupić tego typu produkty. Okazało się, że teraz, kiedy zbliżał się sezon wakacyjny, w sklepach nie jest bardzo duży wybór walizek i toreb podróżnych. Miałam w czym wybierać. Sprzedawczyni poleciła mi bardzo ładną walizkę na kółkach. Była to walizka kabinowa 55x40x20, czyli idealnie mieściła się w wymiarach bagażu, który można było mieć ze sobą na pokładzie samolotu. Jej dużym atutem było to, że miała lekką konstrukcję, dlatego nie ważyła zbyt dużo. Miała ona cztery w pełni skrętne koła, dlatego była stabilna i nie przechylała się po postawieniu. Posiadała wygodną, wysuwaną rączkę z szerokim uchwytem. Od razu zdecydowałam się ją zakupić, kiedy dowiedziałam się, ze akurat jest ona dostępna w niskiej, promocyjnej cenie i zostały już ostatnie sztuki tego modelu.

Muszę przyznać, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim dlatego, że walizka okazała się bardzo pojemna i można w nią było zapakować nawet kilkanaście kilogramów bagażu. Korzystam z niej już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona, tym bardziej że jest ona niezwykle wytrzymała na różne uderzenia i uszkodzenia mechaniczne, co jest ważne podczas tak długich podróży.