Kupno kolorowych dekoracji na tort

Już niedługo moja córka miała przystąpić do swojej Pierwszej Komunii Świętej. Z tej okazji, zaraz po uroczystości w kościele, planowałam dla niej małe przyjęcie w domu, dla najbliższej rodziny. Nie planowałam obiadu, ale zdecydowałam się podać tort, który sama dla niej upiekę. Miałam bardzo dobry przepis na tort, jednak nie wiedziałam, jak udekorować takie ciasto.

Poszukiwania kolorowych dekoracji na tort komunijny

kolorowa dekoracja na tort komunijnyNie miałam zbytnich zdolności plastycznych, dlatego wiedziałam że sama nie zrobię żadnych dekoracji. Zdecydowałam się więc je natychmiast zakupić. Uroczystość zbliżała się wielkimi krokami, dlatego nie miałam czasu do stracenia. W tym celu udałam się do cukierni. Była mi potrzebna kolorowa dekoracja na tort komunijny. Sprzedawczyni poleciła mi piękne cukrowe kwiaty oraz figurki dzieci komunijnych, którymi można było udekorować tort. Podpowiedziała mi ona również, że obecnie bardzo modne są opłatki dekoracyjne, które można położyć na torcie. Są to w pełni jadalne dekoracje, które są wykonane z wysokiej jakości składników. Bardzo ładnie prezentują się na torcie, jako dekoracja i nie utrudniają krojenia ciasta na porcje. Zdecydowałam się je zakupić. Ostatecznie do zakupu przekonała mnie niska, przystępna cena. Bardzo szybko przekonałam się, że to była właściwa decyzja. Kilka dni później zabrałam się za pieczenie biszkoptu oraz przygotowywanie tortu na tę uroczystość.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z zakupionych ozdób. Ich dużą zaletą było właśnie to, że są to ozdoby jadalne. Dzięki temu, że można je było dostać w tej cukierni w różnych wariantach kolorystycznych, bez problemu znalazłam takie, które pasowały na tort komunijny dla dziewczynki, jednakże nie byłoby także problemu aby udekorować nimi tort dla chłopczyka.