Kosmetyki niezbędne do codziennej pielęgnacji

Każdy z nas ma swoje drobne rytuały pielęgnacyjne. Część osób zaczyna dzień od pobudki pod prysznicem. Panie przykładają szczególną wagę do pielęgnacji cery, stosując tonik nawilżający oraz co najmniej jeden krem. Mężczyźni zwykle ograniczają się do pianki po goleniu.

kobieta3W drogeriach znajdziemy różnego rodzaju produkty, które mają wspomóc zabiegi upiększające. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego dla naszej cery kremu. Osoby z suchą, podrażnioną skórą powinny zainwestować w intensywnie nawilżające, a nawet natłuszczające kremy. Zupełnie inne potrzeby prezentuje cera mieszana. W tym przypadku sprawdzają się lekkie emulsje i sera o działaniu matującym.

Jeżeli posiadamy skórę wyjątkowo wrażliwą, powinniśmy zastąpić produkty drogeryjne aptecznymi albo naturalnymi. Kosmetyka lecznicza charakteryzuje się ograniczeniem składników zapachowych i konserwujących do niezbędnego minimum. Brak dodatkowych, drażniących substancji pomaga ukoić nawet bardzo problemową skórę. W wyjątkowych sytuacjach (trądzik młodzieńczy i różowaty, łuszczyca) warto udać się do dermatologa po poradę. Lekarz zbada kondycję naszej cery i dobierze najlepsze kosmetyki. W wielu gabinetach można zamówić darmowe próbki do przetestowania. Coraz większą popularnością cieszą się produkty pochodzenia naturalnego, czyli ekologiczne kremy i żele. Firmy kosmetyczne dostrzegły ogromny potencjał aktywnych składników roślinnych.

Wieczorem skóra wymaga dokładnego oczyszczenia z użyciem łagodnych produktów, najlepiej pianek. Po nałożeniu kremu warto spryskać twarz wodą micelarną. Warto też zastanowić się nad usługą jako stylista fryzur Warszawa. Tak przygotowana cera jest gotowa do całonocnych procesów regeneracyjnych.