Korzystanie z firmowej pieczątki

Na pewno każda firma prowadząca działalność gospodarczą musi posługiwać się różnego rodzaju pieczątkami. Mogą one zawierać bardzo ważne informacje odnośnie firmy, a po za tym często są one używane w podpisywaniu czegoś, są jakby potwierdzeniem czegoś. Każdy ma swój wzór pieczątki, który jest unikatowy. Nie spotka się dwóch takich samych pieczątek w różnych firmach by zawierały to samo. 

Podstawowe elementy pieczątek firmowych

pieczątki krakówSkoro ustaliliśmy, że dana pieczątka nie zawiera identycznych informacji, ponieważ nie ma dwóch takich samych firm o takiej samej nazwie. Tak więc  skupmy się na tym jakie elementy powinny się na niej znaleźć, które wyznaczają pozostałym co powinni na niej wpisywać. Przede wszystkim powinna się znaleźć nazwa jednostki i to pełna. Drugim ważnym elementem jest adres jednostki, z podaniem ulicy, numerem budynku, kodu pocztowego i miejscowości. Trzecia bardzo istotna informacja to nip przedsiębiorstwa. Chyba to jest ten element najważniejszy na pieczątce. Można jeszcze podać numer telefonu, ale nie jest konieczny. Wielkość pieczątki kraków nie powinny być duże. Raczej powinny być poręczne, tak by zmieściła się wszędzie. Na rynku można wyróżnić takie automatyczne pieczątki lub takie na drewnianym lub plastikowym kołku ale do tego jest jeszcze poduszka na którą leje się tusz. Skoro mowa już o tuszu, to też zależy od jednostki jaki chce mieć kolor. Spotykałam się już z takimi pieczątkami, które zostawiały ślad na papierze w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim, zielonym. To są takie podstawowe kolory. Ale nikt nie zabrania użycia innego, to według uznania. ale chyba najwięcej firm wybiera kolor czerwony, gdyż rzuca się on mocno w oczy. 

Każde przedsiębiorstwo powinno mieć własną pieczątkę firmową, bez względu na jej formę i wielkość powinna zawierać określone informacje. Mogą one być pomocne przy identyfikacji podmiotu, której jej użył. Można jeszcze wyróżnić pieczątki imienne, gdzie będzie podane imię i nazwisko osoby oraz stanowisko jakie zajmuje w firmie. Pod pieczątką zazwyczaj osoby się podpisują.