Kominek wyposażony w system czystej szyby

Wybierając kominek do salonu, należy postawić na taki model, który będzie zapewniał bezpieczeństwo. Lucy 16 jest kominkiem wykonanym z materiałów w 100% szczelnych. Spawy zostały wykonane solidnie w osłonie z gazu szlachetnego. A to jeszcze nie wszystko, co można powiedzieć o tym kominku.

Kominek z wyjmowalnym rusztem i popielnikiem

kratki lucy 16W kominku zastosowano elementy stalowe, które zostały wycięte laserowo. Dopiero później poszczególne części były wyginane na giętarkach CNC. Bezpieczeństwo zapewnia również front wkładu, który został wykonany z szyby żaroodpornej. Szyba ta jest w stanie wytrzymać temperaturę do 800 stopni Celsjusza, a więc naprawdę wysoką! Zarówno ruszt jak i popielnik znajdujące się w kominku można swobodnie wysuwać. Wyjmowanie rusztu i popielnika umożliwia łatwe utrzymanie kominka w czystości. Jeśli chodzi o kratki lucy 16 to jest to model, który ogranicza osadzanie sadzy. A to wszystko dzięki systemowi czystej szyby. Chodzi o kierownicę powietrza, którą wprowadzono do modelu. Kominek ten można zastosować w różnych warunkach montażowych. Nóżki kominka są regulowane, a wylot spalin jest ruchomy. Można regulować jego ustawienie w zakresie 360 stopni. Kominek ten charakteryzuje się naprawdę nowoczesnym designem. Zastosowano w nim dekoracyjną szybę typu Glass. Szyba optycznie powiększa cały front wkładu kominkowego. Klamka kominka jest wygodna i bardzo elegancka. Klient otrzymuje gwarancję 5 lat na zakup urządzenia.

W kominku Lucy 16 najlepiej spala się drewno kominkowe sezonowane. Zalecane jest stosowanie drewna liściastego, którego wilgotność wynosi mniej niż 20%. Jest to kominek, który idealnie pasuje do nowoczesnych i tradycyjnych salonów. Cena kominka wcale nie jest bardzo wysoka, bo można go kupić już za ok. 4500 zł – także w sklepach internetowych.