Kominek w salonie

Nasz wymarzony dom możemy wyposażyć w kominek. Już na samym początku podczas projektowania należy zastanowić się nad jego celem. Czy będzie on tylko elementem głównie dekoracyjnym, czy też będzie głównym źródłem ciepła.

Rodzajów kominków jest bardzo dużo i jeśli nie znamy się na tym i za bardzo nie wiemy, czego potrzebujemy możemy mieć problem z wybraniem właściwego rozwiązania dla naszego domu. Dlatego upraszczając całą klasyfikację kominki możemy podzielić pod względem zastosowania wkładów grzewczych na otwarte i zamknięte.
Możemy w nich palić drewnem, gazem bądź mogą być elektryczne. Istotne znaczenie mają tutaj również wkłady kominkowe, bez których kominki nie będą funkcjonować. Jest mnóstwo rodzajów wkładów kominkowych, które posiadają różne kształty szyb i liczne ciekawe wykończenia frontów drzwiowych. Kominek należy dobierać do stylu jaki będziemy preferować w naszym domu. Może to być styl klasyczny, nowoczesny, rustykalny, kaflowy bądź artystyczny.
Wszystko zależy od naszych upodobań i zasobności portfela. Musimy też pamiętać, że do kominka niezbędne będą akcesoria kominkowe, do których zaliczamy: kosz na drewno, środki czystości, rozpałki, sznury uszczelniające, a także szczoteczki, pogrzebacze, szufelki.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie kominka warto zwrócić się o poradę do fachowca, który wypowie się, czy wybrany przez nas rodzaj kominka, wkładu do niego i akcesoriów sprosta naszym potrzebom i wymaganiom. Będziemy mieć wówczas pewność, że późniejsze użytkowanie kominka będzie dla nas tylko samą przyjemnością, a nie gorzkim rozczarowaniem, gdyby okazało się, że coś zostało źle dobrane.

Dodaj komentarz