Kominek kaflowy w domu

Kiedy 2 lata temu rozpoczęliśmy budowę naszego nowego domu, od razu wiedzieliśmy, że będzie on inspirowany stylem retro, który jest coraz bardziej doceniany nawet przez bardzo młodych ludzi. Nie chcieliśmy też nowoczesnych systemów elektronicznych, dlatego zdecydowaliśmy się również na tradycyjny kominek.

Stylowy kminek z kafelek

budowa kominka kaflowegoWraz z mężem uznaliśmy, że zamiast standardowego piecyka z kuchenką gazową wybudujemy komin kaflowy, na którym będzie dodatkowo płyta do gotowania. Doskonale pamiętam taką kuchnię u mojej babci, która bardzo często piekła nam na tej płycie placki oraz inne przysmaki. Smakowały zupełnie inaczej niż te przyrządzane w piekarniku, a ponadto duży wymiar płyty pozwalał na jednoczesne gotowanie wielu potraw na raz. Zawsze uważałam, że kominek kaflowy dodaje wnętrzom przytulnej atmosfery i jest niesamowicie wydajny i oszczędny. Wielu moich znajomych również zdecydowało się na takie rozwiązanie, gdy wielokrotnie widzieli, jakie wiążą się z tym zalety. Kominek zamówiliśmy w specjalistycznej firmie, która pomogła nam również przy montażu, dzięki czemu nie musieliśmy na własną rękę szukać zduna, który pomógłby nam w tym temacie. Z naszych  obserwacji wynika, że budowa kominka kaflowego, zwłaszcza na zamówienie indywidualne to dość skomplikowana sprawa, więc tym bardziej ucieszyliśmy się z możliwości skorzystania z pomocy fachowców. Nasze dzieci również bardzo lubią nowy kominek kaflowy, ponieważ jest on atrakcyjny i wygląda nieco bajecznie, zwłaszcza, że zdecydowaliśmy się na ręcznie malowane kafle. Wielu moich znajomych podziwia nasz kominek i również montują takie u siebie. Dla mnie jest to najlepsza rzecz w naszym nowym domu, która z pewnością przysłuży się również w moim dzieciom, które już teraz doceniają jego zalety i lubią zajadać się plackami z płyty. 

Kominek nie musi służyć tylko do ogrzewania pomieszczenia, dlatego zamówiliśmy taki model, który będzie mógł znajdować się w kuchni i pozwoli nam na przyrządzanie posiłków dawnymi metodami. Ja osobiście jestem zachwycona i szczerze polecam każdemu takie rozwiązanie.