Kolorowe poduszki podróżne dla dzieci

Każdy kto dużo podróżuje wie doskonale jak uciążliwa potrafi być długo godzinna podróż samochodem, pociągiem czy samolotem.  Nie bez powodu na wielu lotniskach i stacjach sprzedawane są poduszki dla podróżnych mające zapewnić pasażerom chociaż minimalny komfort podróży.

Jak ważna jest poduszka podczas podróży?

podróżna poduszka dla dzieckaTeraz producenci zadbali również o potrzeby najmłodszych. Tak samo jak dorosłym doskwiera ból karku, kręgosłupa i mięśnii podczas długiego czasu przebywania w jednej pozycji, tak samo problem ten dotyczy dzieci. Dlatego powstała podróżna poduszka dla dziecka. Oprócz swojej funkcjonalności czyli podtrzymywania głowy dziecka podczas podróży, może być również dopasowana do jego indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią wielkość i kształt. Zbyt duża poduszka będzie dla dziecka brew pozorom niewygodna, podobnie jeśli poduszka będzie za mała. Wtedy naszemu podopiecznemu i tak będą dolegały dolegliwości bólowe. Kształt poduszki również ma znaczenie. Najpopularniejsze zarówno wśród dorosłych jak i dzieci są tak zwane rogale, które zaplata się wokół szyi i karku. Takie poduszki są też najbardziej wygodne, ale oprócz nich dostępne są też poduszki okrągłe, kwadratowe lub walcowate. Mogą mieć też różne kształty na przykład zwierząt ale takie poduszki są najmniej wygodne i przystosowane do ciała dziecka, dlatego jeśli nie jest to jedyna opcja to warto zdecydować się jednak na tradycyjny kształt. Zamiast formy zwierzaka poduszka może być po prostu pomalowana na wzór jakiegoś zwierzęcego przyjaciela. Wtedy dziecko będzie chętniej po nią sięgać i zabierać ze sobą.

Bardzo ważne jest aby dbać o kości naszych dzieci już od najmłodszych lat. Kiedy dziecko śpi na poduszce podczas podróży, jako rodzice powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowe ułożenie ciała dziecka.