Klasyczna pościel z baldachimem

Wyposażenie łóżeczka dla dziecka jest niezbędnym elementem każdej wyprawki. Warto o nie zadbać jeszcze zanim maluch się pojawi na świecie, bo z pewnością z łóżeczka będzie korzystać już od pierwszych chwil. Całą wyprawkę możemy skompletować w dowolnym sklepie z artykułami dla niemowląt.

Jak wygląda baldachim nad łóżeczkiem?

pościel do łóżeczka 120x60 z baldachimemNoworodki i niemowlęta większość swojego czasu spędzają w łóżeczku. Jest to dla nich jedyne bezpieczne miejsce do spania, zabawy i odpoczynku. Samo łóżeczko musi posiadać zabezpieczające szczebelki oraz dno z regulowaną wysokością, na której musi leżeć twardy materac. Przyda się także pościel do łóżeczka 120×60 z baldachimem, który dodaje uroku pokojowi dziecięcemu. Nie jest to obowiązkowy element wyposażenia pokoju malucha, ale stanowi świetną dekorację i przydaje się też w celu osłonięcia dziecka przed zbytnim naświetleniem. W komplecie do baldachimu jest dołączony specjalny stelaż z tworzywa sztucznego, który montuje się na ramię łóżeczka. Taka dekoracja sprawdzi się w łóżeczku chłopca i dziewczynki, ponieważ baldachimy mogą mieć różny fason i kolor. Jeżeli chodzi o pościel, to najlepiej się sprawdzają bawełniane z syntetycznym wypełnieniem, w którym nie gromadzą się roztocza i bakterie. Taką pościel można prać w pralce nawet w temperaturze sześćdziesięciu stopni, zatem w łatwy sposób utrzymamy ją w czystości. Poza bawełnianymi modelami, dostaniemy jeszcze bambusowe, które tak samo dobrze chłoną nadmiar wody, ale posiadają jeszcze działanie antybakteryjne i antygrzybiczne.

Do kompletu pościeli z baldachimem można jeszcze dokupić ochraniacze, które montuje się na wewnętrznej stronie szczebelków. Tak wyposażone miejsce do spania z pewnością będzie bezpieczne dla każdego noworodka i niemowlaka. Cena pościeli z baldachimem waha się w przedziale od 50 do 100 zł.