Kiedy impreza jest udana?

Zdarzają się takie okazje, które godne są tego, by uczcić je huczną zabawą w szerokim gronie rodziny i znajomych. Pierwszym nasuwającym się przykładem jest oczywiście ślub. Ale może to być też na przykład okrągły jubileusz. Inne okazje do zorganizowania większej imprezy to spotkanie z dawną szkolną klasą po latach, czy imprezy firmowe, służące temu, żeby pracownicy zżyli się ze sobą przez wspólną zabawę i czas spędzony w mniej oficjalnych warunkach.

djJeżeli już wyprawiamy taką imprezę, to warto przygotować ją tak, żeby wszyscy świetnie się bawili, tańczyli do rana i zapamiętali ją na długie lata. Trzeba wynająć odpowiedni lokal, postarać się o dobrego kucharza, i oczywiście zadbać o muzykę! Właściwie jest to chyba najważniejszy czynnik decydujący o tym, czy odniesiemy sukces jako organizatorzy. Dobry dj na imprezę musi umieć wyczuć nastrój gości i ich upodobania. Inna muzyka porwie do tańca ludzi młodych, inna starszych. Trzeba umieć dopasować muzykę do etapu imprezy: każda piosenka ma swój moment, kiedy powinna zostać zagrana, żeby spotkać się z entuzjastycznym odbiorem. Nie da się tego zebrać w jakiś zbiór zasad. Dobry, doświadczony dj po prostu to wyczuwa. Czasami organizator imprezy oczekuje, że dj będzie także konferansjerem. Zwłaszcza, gdy jest to dj na wesele. Chodzi o to, żeby nie tylko serwował dobrze dobraną muzykę, ale też w atrakcyjny sposób prowadził całą imprezę i tradycyjne weselne zabawy.

Kolejną rzeczą, która przyczynia do sukcesu imprezy, jest oświetlenie sali. Ludzie nie chcą tańczyć, kiedy jest zbyt jasno, przynajmniej na początku. Dekoracje światłem potrafią zmienić skromną salę w niezwykłą przestrzeń nie z tego świata. A o to właśnie chodzi, żeby goście na naszej imprezie czuli się, jakby przez parę godzin przebywali w innym świecie: beztroskim, z dala od szarej codzienności i jej problemów.

Dodaj komentarz