Kawiarnia w stylu indyjskim

Indie, to odległa i bardzo egzotyczna kraina. Osoby, które miały przyjemność odwiedzić ten region zazwyczaj wracają na tyle zauroczone, że nie potrafią tak szybko zapomnieć o tamtejszej kulturze. Dla przeciętnej osoby jest to prawdziwe zderzenie z rzeczywistością, ale dzięki takim podróżom w naszych głowach rodzą się nowe pomysły, które potem możemy wcielać w życie. I tak na przykład jeżeli spodobała nam się tamtejsza kuchnia oraz kultura, to w naszej miejscowości możemy otworzyć restaurację lub kawiarnię indyjską. Jeśli będziemy serwować smaczne potrawy i jeżeli uda nam się przenieść ten niepowtarzalny klimat, to na brak gości na pewno nie będziemy narzekać. 

Meble indyjskie z drewna zrewolucjonizują Twoje mieszkanie

 

Pierwszą podstawową sprawą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę zakładając ten biznes będzie wystrój. Wnętrza w stylu indyjskim są bardzo kolorowe i orientalne. Musimy zamówić meble indyjskie z drewna i dopasować do nich resztę wyposażenia. Szukając stołów, krzeseł, szaf i komód możemy zwrócić się do profesjonalnej firmy, która na co dzień zajmuje się sprowadzaniem takich mebli zza granicy. Nie są one zbyt tanie, ale tylko dzięki oryginalnym produktom uda nam się zyskać ten niepowmeble indyjskie z drewnatarzalny klimat. Meble kolonialne są ciemne, ale dobierając do nich kolorowe tekstylia w kawiarni będzie można wprowadzić przytulną atmosferę. Zamiast zwykłych stołów wykonanych z tworzywa sztucznego powinniśmy wziąć pod uwagę stoły drewniane. Są one droższe, ale bardzo ładnie będą się prezentować w indyjskiej aranżacji. Warto także zadbać o jakiś kącik dla dzieci i o odosobnione miejsce do wypoczynku. Wśród naszych gości mogą się bowiem zdarzyć klienci, którzy będą chcieli usiąść na wygodnej kanapie w ciszy wypić jakiś egzotyczny napój. Jeżeli będziemy zamawiali fotele i kanapy to mogą być one skórzane, a stoliki kawowe powinny być ciemne i industrialne.

W kawiarni możemy także umieścić sporo dekoracji rodem z Indii. Rzeźba modlącego się Buddy, świece, lampiony i kolorowe poduszki będą doskonałym rozwiązaniem. Wszystko powinno być w kolorach pomarańczu, czerwieni, różu i fioletu.