Jednoosobowa firma sprzątająca.

Osoby, które od dłuższego czasu nie mają pracy lub muszą pracować w miejscu, które zupełnie im nie odpowiada i wykonywać niesatysfakcjonujące obowiązki, nieraz decydują się na założenie własnej firmy. Co jednak wybrać, jeżeli nie mamy zbyt wiele funduszy na początek, ale chcemy pracować na własny rachunek? Jeżeli jesteśmy przygotowani na ciężką, wielogodzinną pracę, być może dobrym pomysłem będzie jednoosobowa firma sprzątająca.

 

Trudne początki, czyli ochrona Opole

Trzeba jednakże wziąć pod uwagę przynajmniej dwie sprawy. Taka działalność wymaga dość sporej siły fizycznej oraz dobrego zdrowia. Czasami prace porządkowe mogą wymagać sporo wysiłku. Poza tym, należy wziąć pod uwagę silną konkurencję w postaci firm, które oprócz sprzątania, oferują usługi, takie jak ochrona Opole. Nasza jednoosobowa firma może z powodzeniem utrzymać się na rynku, jeżeli zdobędziemy swoje grono wiernych klientów.

ochrona OpoleNa początku warto zdecydować, w czym będziemy się specjalizować. Czy będzie to sprzątanie biur czy domów prywatnych, a może obydwie usługi? W tym drugim wypadku na pewno łatwiej o zdobycie klienta. Przez pierwsze miesiące być może nasz grafik nie będzie zapełniony, ale dzięki reklamie i rekomendacji pewnie z czasem będziemy zajęci zarówno rano, jak i wieczorem. W przypadku jednoosobowej działalności, jeżeli nie mamy możliwości zatrudnienia kogoś do pomocy, nie wolno ulegać pokusie brania na siebie zbyt dużej ilości obowiązków. Sprzątanie klatek schodowych w ogromnej firmie a potem wielkiej willi, to może być za dużo jak na jeden dzień. Z czasem pewnie wygodniej będzie zatrudnić pracownika, przynajmniej do pomocy w sezonie, kiedy otrzymujemy dużo dodatkowych prac, takich jak mycie okien. Co jednak z cenami? Czy znacząco je obniżać, by przebić konkurencję? Nie jest to dobry pomysł. Bardzo niska cena może się bowiem kojarzyć klientom z niską jakością. Warto prześledzić ceny konkurencji i ustalić podobną, lub jedynie nieco niższą stawkę. Swoją pracę trzeba bowiem cenić, a wtedy docenią ją też klienci.