Jakie okna zapewnią nam ciepło?

Obecnie gdy rosną ceny energii i zmienia się klimat, który wynika z wykorzystania surowców kopalnych zmusza nas di tego abyśmy jak najlepiej izolowali termicznie nasze budynki mieszkalne. Najbardziej narażonym na straty ciepła są okna. Dlatego też musimy zadbać, aby montaż okien był jak najlepszy.

Jakie okna są najlepsze?

oknaNo i żeby zamontować najlepsze okna. Ale jakie to? Najważniejszą rzeczą w okna jest parametr Uw. Jest to współczynnik przenikania ciepła. Im mniejsza wartość tym lepsza izolacyjność termiczna okna. Na poziom tego współczynnika ma wpływ kilka wartości. Między innymi jest to rodzaj użytego szkła czy liczba szyb w oknie. Na rynku dostępne są specjalne szkła termoizolacyjne, a one pozwalają znacznie obniżyć wartość Uw, ważna jest też ilość tafli szkła. Im więcej tym cieplej (to logiczne). Ważny jest też gaz znajdujący się pomiędzy taflami szyb. Ważny jest też profil okienny, jak najcieplejszy oraz rodzaj ramy okna. No i najważniejszy jest montaż okna, który musi być perfekcyjny. Te i wiele innych rzeczy wpływa na termoizolacje okna, która jest najważniejsza. Aby jak najbardziej udogodnić sobie życie i zadbać o cyrkulacje powietrza w pomieszczeniu powinniśmy zadbać o montaż nawiewników. Pomagają one zmienić jakość powietrza. Dzięki temu powietrze jest świeższe i samopoczucie domowników jest o wiele lepsze. Jeśli dobrze zadbamy o okna to regulacja okien nie będzie nam potrzebny. W zasadzie naprawa okien jest tak prosta, ze możemy ją zrobić sami.

W obecnych czasach renowacja okien nie jest opłacalna. Najważniejsza jest konserwacja okien. Dobrze zakonserwowane okno wytrzyma nam bardzo długo. Ponieważ okna są bardzo ważne, bo zabezpieczają przed stratą ciepła nie należy na nich oszczędzać i zainwestować w okna o jak najmniejszej wartości Uw, która wyznacza termoizolacje. Im mniejszy tym termoizolacja okna lepsza.