Jakie atrybuty świadczą o dobrej jakości roweru?

Każdy rodzic chce by jego dziecko miało w życiu jak najlepiej, a prawie każdy chce by dziecko miało to czego rodzic sam w dzieciństwie nie miał. Niestety albo stety, nie jestem wyjątkiem. Czasami wychodzi mi o to bokiem, ale na szczęście mam bardzo rozsądne dziecko, które zna granice.

Młodzieńcze plany i rower od Focusa

rowery focusGdy ostatnim razem syn powiedział, że chciałby dostać nowy rower na urodziny, od razu pomyślałem, że pomysł jest rozsądny. Po chwili jednak usłyszałem, że syn chce Focusa. Nie jeżdżę sam rowerem, ale czułem, że jeśli podał konkretną markę znaczy się, coś jest na rzeczy. Powiedziałem, że przyjrzę się rowerowi razem z mamą i damy odpowiedź niedługo. Wieczorem wiedziałem już ile Focus kosztuje. W pierwszym odruchu chciałem od razu się nie zgodzić, ale żona powiedziała byśmy zapytali syna czemu akurat ta marka, czemu akurat ten rower. Na drugi dzień, mój prawie dorosły syn opowiedział mi co dobrego mają rowery focus. Muszę przyznać, że mnie zaskoczył swoim profesjonalnym podejściem. Nie usłyszałem, że jest modny, że koledzy taki mają, czy że dobrze się rozpędza. Usłyszałem o serwisie, dobrej jakości, niemieckim rynku i jego przyszłości związanej ze sportem. Syn był na tyle przygotowany, że nie mówił o jakichś tam dobrych kamulcach czy aluminiowej ramie tylko konkretnie przedstawił mi sytuacje, gdzie będzie rowerem jeździł i jak on jest do tego dostosowany. Rower szosowy z odpowiednim rozmiarem ramy był tak przemyślany, że byłem mocno zaskoczony. Usłyszałem, że część kwoty mój syn będzie sam spłacał, ze stypendium.

Nie zauważyłem kiedy ten czas minął, gdy mój syn od pieluch wyrósł na dojrzałego mężczyznę. Czas leci tak szybko, a on z plastikowego trójkołowca przeszedł bardzo szybko na zawodowstwo. Chyba jestem dobrym ojcem, skoro przychodzi do mnie i dzieli się swoimi marzeniami i planami, a nie tylko prosi o pieniądze. Jestem z niego dumny.