Jakich zębów używają protetycy?

Proces produkcji sztucznych zębów jest zależny od technologii i materiałów, które nas interesują. Wiele firm, które się tym zajmuje, dobiera je do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Możemy mieć często do czynienia z zębami akrylowymi, które są trwałe i bardzo odporne na niszczenie. Odlewa się je w specjalnych formach, a później, gdy są już gotowe, poddaje dalszej obróbce.

Warto zainteresować się sztucznymi zębami

major zębyZanim przystąpimy do budowania naszej sztucznej szczęki, nie musimy czekać, aż stracimy wszystkie zęby. Mając nieliczne ubytki, także możemy komfortowo korzystać z naszych protez, które przyczepiane będą do innych zębów oraz naszego podniebienia. Takie rozwiązania są stosowane bardzo często, gdyż wiele osób w naszym kraju ma problemy z zębami. Przyczyną często jest palenie papierosów, które uszkadza szkliwa – specjalnie dla palaczy stworzono też protezy w ciemniejszych kolorach, które będą pasowały do ich uzębienia, a sztuczne zęby nie będą wyróżniały się na tle innych. Specjaliści często decydują się na produkty firmy Major zęby od nich są na bardzo wysokim poziomie. Taki rodzaj zębów często jest stosowany w indywidualnie budowanych protezach ruchomych, które można zakładać i wyjmować zależnie od potrzeb. Stosując się do odpowiednich zaleceń protetyka, taka proteza z zębami będzie w stanie wytrzymać razem z nami przez wiele lat, dłużej niż nasze prawdziwe zęby.

Decyzja o uzupełnieniu naszych braków w uzębieniu powinna być zawsze dobrze przemyślana. Dzięki niej będziemy mogli pochwalić się ładnym uśmiechem, a dobrze wybrany kolor zębów sprawi, że nie będziemy musieli przejmować się wyróżniającymi się nowymi zębami. Utrata zębów może zdarzyć się każdemu i nic nie możemy na to poradzić, poza zakupem odpowiedniej protezy.