Jaką suchą paszę powinny jeść konie?

Od wielu lat uczęszczam do szkółki jeździeckiej. Po wielu latach zdecydowałam się w końcu zakupić własnego konia. Najpierw jednak musiałam się lepiej przygotować do tego, jak się nim opiekować. Najważniejsze było wyżywanie konia, które będzie mi zapewniało odpowiednią suplementację. To bardzo ważne w przypadku koni, które biorą udział w wyścigach konnych.

Kupno suchej paszy dla konia

sucha pasza dla koniaWiedziałam, że najważniejsza jest sucha pasza dla konia. Nie wiedziałam jednak jaką powinnam wybrać. Udałam się więc do sklepu zoologicznego, gdzie doradzono mi bardzo dobry suchy pokarm dla koni wyścigowych. Kupiłam od razu dużą ilość paszy, która zawierała wszelkie odpowiednie suplementy diety i witaminy. Podawało się ją koniom w ilości odpowiedniej do ich wagi i wysiłku fizycznego, który miały odbyć danego dnia. Z tego co się dowiedziałam od sprzedawczyni w sklepie, wybierając takie pożywienie dla koni należy zwrócić uwagę na to, aby miało ono zrównoważone proporcje wapnia do fosforu. Dzięki temu konie nie będą chorowały na nerki. Nie mniej ważna jest odpowiednia zawartość witaminy E, która przyczynia się głównie do wytrzymałości konia i jego siły. W zakupionej przeze mnie karmie znajdowała się duża ilość zarówno tej witaminy, jak i magnezu, który wpływa pozytywnie na mięśnie zwierzęcia. Była ona dostępna w bardzo niskiej, przystępnej cenie, dlatego byłam zadowolona z jej zakupu.

Już wkrótce przekonałam się, że mojemu koniowi również smakuje ta karma, a to było dla mnie najważniejsze. Pasza jest uniwersalna i mogą ją spożywać wszystkie rasy koni, dlatego kiedy zakupiłam zbyt dużą ilość karmy, mogłam ją oddać komukolwiek w szkółce jeździeckiej, ponieważ każdy mógł nakarmić nią swoje zwierzątko. Jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się dostać tak dobry pokarm.