Jaką rolę w sieci odgrywają zdjęcia?

Żyjemy w bardzo obrazkowych czasach. Nowoczesna technologia przyzwyczaiła nas do tego, że wszystkie informacje mamy na wyciągnięcie ręki, i że każdy news opatrzony jest jakimś zdjęciem. Czytając dowolny artykuł, kupując coś w sklepie internetowym, czy po prostu przeglądając dowolną stronę najpierw patrzymy na zdjęcia i jeśli nas one zainteresują, to dopiero potem wgłębiamy się w pozostałą treść. Dlatego też, prowadząc portal informacyjny musimy zwracać uwagę nie tylko na dodawane teksty, ale także na fotografie. 

Dobre zdjęcie zachęci internautów do częstego odwiedzania naszej witryny i będzie świetną reklamą. Każda fotka umieszczona na naszej stronie powinna być dobrze opisana, bo nowoczesne przeglądarki są na tyle inteligentne, że mogą wyszukiwać różne frazy nie tylko po treści, ale także po zdjęciach. Oczywiście sterując tym narzędziem powinniśmy działać z pewną rozwagą. Może i nasz świat jest obrazkowy,http://www.amazonkakrystyna.waw.pl/ ale jeżeli fotografia nie będzie opatrzona dobrym tekstem, to takie informacje nie zapadną na dłużej w pamięć. Poza tym zawsze należy zwracać uwagę skąd czerpiemy zdjęcia na portal. Muszą one pochodzić z legalnym źródeł i dobrze, gdy są naszego autorstwa. Jeżeli zapożyczamy fotkę z jakiejś innej strony, to koniecznie musimy ją opisać dodać adnotacje na temat źródła pochodzenia. Jeżeli na stronie dodajemy artykuły związane z urządzaniem wnętrz, modą czy dowolną popularną dziedziną możemy skorzystać z banku fotografii. Znajdziemy tam zdjęcia na każdy temat, a niektóre z nich można będzie pobrać za darmo. Niemniej jednak nawet jeżeli przyjdzie nam zapłacić za taką fotkę, to nie będą to zbyt wysokie koszty.

Zdjęcia odgrywają bardzo dużą rolę w internecie i zawsze warto zwrócić uwagę na ich jakość oraz dopasowanie do konkretnego tematu. Inną fotografią powinien być opatrzony tekst informujący na przykład o wypadku drogowym, a inną informacje dotyczące aktualnej pogody. Z wielu przeprowadzanych badań wynika, że większość z nas jest typowymi wzrokowcami i najpierw patrzymy na obraz, a dopiero potem na treść. Poza tym zdjęcia jest nam łatwiej zapamiętać niż tekst.

Więcej informacji: http://www.amazonkakrystyna.waw.pl/