Jaką pomadkę warto kupić?

Pomadka to tak naprawdę zwieńczenie całego makijażu. Nakładamy ją wtedy, gdy już wszystko inne jest gotowe. Pomadki obecnie mamy w różnych kolorach, często są to bardzo zwariowane barwy. Jaką pomadkę jednak zakupić, by była ona przede wszystkim trwała?

Pomadka trwała i uniwersalna

pomadki do ust Każdej kobiecie zależy na tym, by jej pomadka trzymała się na ustach przez cały dzień. Jak jednak to osiągnąć? Warto zakupić pomadkę, która może się poszczycić bardzo dobrą trwałością. Mowa tutaj oczywiście o pomadkach matowych. Na naszym rynku mamy matowe pomadki do ust w postaci płynnej, jak i w klasycznym „sztyfcie”. Możemy więc samodzielnie zdecydować, która forma bardziej nam odpowiada. Na początku gdy nakładamy pomadkę w postaci płynnej, jest ona błyszcząca. Po chwili jednak matowieje i zastyga na naszych ustach. Wówczas pojawia się efekt matowych ust, który może się utrzymywać przez wiele godzin. Oczywiście pomadki matowe mają różnorakie kolory. Od stonowanych nadających się na co dzień, aż po zieleń, pomarańcz itp. Ich ceny zazwyczaj nie przekraczają dwudziestu złotych. Możemy je zakupić w wielu drogeriach stacjonarnych, ale i w internetowych. Czasem do kupienia są również w marketach, które mają specjalne działy z kosmetykami. Pod taką pomadkę warto nakładać nawilżającą pomadkę ochronną, by efekt był lepszy. Wówczas usta są odpowiednio nawilżone i mat pięknie na nich wygląda. Zaletą takich pomadek jest to, że nie zostawiają śladu gdy przykładowo pijemy jakiś napój z szklanki.

Każda z nas chce mieć trwały makijaż, który bez poprawek wytrzyma cały dzień. Dlatego poszukujemy kosmetyków, które nam tą trwałość zapewnią. Kupujemy między innymi pomadki matowe które dają oszałamiający efekt. Nasze usta są pięknie podkreślone przez wiele godzin, aż do zmycia przez nas makijażu.