Jak się montuje sifity napinane?

 

Trendy w architekturze wnętrz zmieniły się na przełomie kilku ostatnich lat niemalże diametralnie. Świetnym przykładem takiej przełomowej zmiany są na pewno sufity podwieszane. Wszyscy pamiętamy, że jeszcze kilka lat temu sufit najczęściej obniżało się za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Dzisiaj w tym celu stosuje się specjalne membrany, które określa się mianem sufitów napinanych.

Montaż sufitów napinanych jest bardzo szybki

napinane sufity barrisolZrobienie sufitów podwieszanych z płyt kartonowo-gipsowych było bardzo czasochłonne. Nie dawało też większych możliwości jeśli chodzi o wygląd takiego sufitu. I dlatego właśnie dzisiaj coraz częściej wykonuje się sufity napinane. Membranę, którą rozciąga się na specjalnych prowadnicach, można zamówić w dowolnym kolorze. Mało tego – na takiej folii możemy sobie zamówić nawet dowolną grafikę. Ogromną zaletą, jaką mają napinane sufity Barrisol jest to, że montuje się je naprawdę błyskawicznie. Najpierw przygotowuje się pomieszczenie montując na ścianach specjalne prowadnice. Następnie rozciąga się membranę wykorzystując w tym celu specjalną nagrzewnicę. Membrana jest folią termokurczliwą, więc po podgrzaniu z łatwością można ją zamontować na przygotowanych wcześniej prowadnicach. Po ostygnięciu folia się kurczy, czyli napina i stąd właśnie wzięła się nazwa – sufit napinany. Wydaje się, że przy tej technologii zwykłe sufity podwieszane z płyt przejdą do historii.

Nowoczesne i szybkie w montażu sufity napinane mają bardzo wiele zalet. Największą z całą pewnością jest właśnie to, że montuje się bardzo szybko a prace wykonywane są praktycznie bez brudu czy kurzu. Membrana to nic innego jak specjalny rodzaj folii, więc można na niej nadrukować dowolną grafikę. Taki sufit Barrisol prezentuje się najlepiej w połączeniu z ledowym oświetleniem.