Jak posługiwać się domowym monitorem EKG?

Osoby zmagające się z wadami serca powinny dość często wykonywać badania EKG. Ciągłe jeżdżenie na wizyty jest dość uciążliwe. Dlatego teraz można wykonać pomiar za pomocą domowego monitora EKG. Technologia domowych monitorów EKG umożliwia wykonanie badania w dokładnie taki sposób jak u lekarza, co zapewnia wiarygodne wyniki. 

Przyglądając się domowemu monitorowi EKG

domowy monitor ekgNarzędzie tego typu jest już wielu osobom znane, ponieważ u niektórych pacjentów zlecane są kilkudniowe pomiary pracy serca. W tym czasie praca serca jest monitorowana za pomocą tzw. holtera. Domowy monitor EKG to urządzenie zdecydowanie mniejsze i bardziej poręczne. Dodatkowo możemy wykonywać pomiary kiedy chcemy, ponieważ urządzenie jest zawsze z nami. Istnieją różne rodzaje domowych monitorów EKG. Niektóre z nich są bardzo zaawansowane technologiczne. Są niewielkich rozmiarów, często w formie prostokąta, mniej więcej wielkości smartphone lub mniejsze. Te bardziej zaawansowane urządzenia możemy połączyć z aplikacjami na naszym telefonie. Dzięki aplikacji mamy możliwość zapisywania naszych wyników z różnych pomiarów i łatwo przedstawić je lekarzowi pod czas kontroli. Domowy rejestrator EKG w pomiarach nie odbiega od tradycyjnego badania. Urządzenie bada funkcje serca za pomocą elektrod przyłożonych do ciała. Różnica jest jedynie w kwestii formy otrzymania wyniku, która, jak wspomniano wyżej, jest w formie elektronicznej, a nie papierowej. Kto powinien zainwestować w domowy monitor EKG? Przede wszystkim osoby przewlekle chore na serce, osoby starsze, lub osoby po zawałach serca. Z monitora EKG, może korzystać tak naprawdę każdy, kto troszczy się o swoje serce i uważa, że wymaga cyklicznego monitorowania.

W Polsce statystyki alarmują, że coraz więcej osób żyje z niewydolnością serca, która może skutkować pobytem w szpitalu. Dlatego warto na bieżąco monitorować pracę swojego serca, aby zareagować w porę. Domowy monitor EKG staje się w tym wypadku niezbędnym elementem w procesie zapobiegania ciężkim chorobom serca.