Jak oszczędnie wykorzystać piec akumulacyjny?

 

Elektryczne ogrzewanie domu wielu osobom wydaje się być znacząco droższe od na przykład gazowego. Nie zawsze jest to prawdą. Zastosowanie grzejników elektrycznych wiąże się bowiem z niższymi nakładami inwestycyjnymi.

Sprawny i bezpieczny piec akumulacyjny

piece akumulacyjne dynamiczne z gwarancjąJednak odpowiednie warunki pracy zapewni tylko sprzęt wysokiej jakości, bezpieczny i bezawaryjny. Dlatego wybierając urządzenia do domu, warto zdecydować się piece akumulacyjne dynamiczne z gwarancją. W odróżnieniu od grzejników statycznych, posiadają wentylator, wymuszający przepływ powietrza. Sprawia to, że ciepło jest szybciej i skuteczniej oddawane do otoczenia. Za pracę takiego urządzenia odpowiedzialny jest zaawansowany sterownik oraz układ pomiaru temperatury. Może on działać w dwóch trybach. Pierwszy zakłada stałe godziny pracy urządzenia, dostosowane do godzin życia domowego rodziny. Drugi korzysta z wmontowanej sondy temperaturowej, załączając urządzenia w momencie, gdy ciepło w pomieszczeniu spadnie poniżej założonego. Co bardzo ważne, piec taki ma również możliwość zaprogramowania godzin pobierania energii z sieci, by w pełni wykorzystać możliwości dwóch taryf elektrycznych. Dobrze jest, gdy posiada możliwość zdjęcia przedniej obudowy, co znacząco ułatwia wszelkie prace serwisowe. Piec z rozładowaniem dynamicznym, dzięki długiej gwarancji producenta, jest urządzeniem, które zapewni wieloletnią, pewną pracę, bez dodatkowych nakładów na instalację, układ rur czy specjalne oprzyrządowanie.

Piec akumulacyjny stanowi doskonałą alternatywę dla często spotykanego ogrzewania gazowego. Jego zaletą jest możliwość skorzystania z dwóch taryf elektrycznych i pobierania energii wtedy, kiedy jest ona tańsza. Dzięki temu znacząco można zredukować opłaty za eksploatację domu lub mieszkania.