Jak chronić nasze uprawy przed kretami?

To pytanie zadaję sobie każdy entuzjasta drobnych upraw. Kwiatki na skalniaku lub kilka sadzonek marchewek są w dzisiejszych czasach bardzo popularnymi gośćmi na polskich działkach. Zapewniają one typowemu wczasowiczowi odrobinę rozrywki jak i pracy, pośród długich dni wypełnionych odpoczynkiem na słońcu.

Czy siatka przeciw kretom wystarczy?

KretowiskoJednak nawet takie drobne uprawy wymagają odpowiednich sposobów pielęgnacji i zabezpieczenia przed szkodnikami. Nie pozwól im wyschnąć Pierwszą rzeczą jaką powinni się martwić wakacyjni entuzjaści ogrodnictwa jest ostre letnie słońce. Poza tym, że pozwala ono roślinności przeprowadzać proces fotosyntezy, może również całkowicie pozbawić je wody. Dlatego bardzo ważne jest aby je regularnie podlewać. Brak takich czynności połączony z kilkudniową bezchmurną pogodą doprowadzi do zniszczenia każdej uprawy. Również dobrym rozwiązaniem jest siatka cieniująca. Zapewnia ona ochronę przed nadmierną ilością promieni słonecznych i chroni przed zbytnim nagrzaniem się roślin. Dzięki niej nie trzeba będzie się martwić o szkodliwą działalność słońca. Walka ze szkodnikami Nawet najbardziej zadbany i piękny ogródek może zostać doszczętnie zdewastowany przez tych naturalnych chuliganów. W wielu przypadkach niezbędnym elementem jest również siatka przeciw kretom zabezpieczająca teren naszych upraw. Mszyce, szczury, a przede wszystkim krety co roku sieją spustoszenie na wszelkiego rodzaju uprawach. Żeby poradzić sobie z tym problemem również warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Siatka przeciw kretom zapewnia bierną i permanentną ochronę wszelkiej roślinności.

Położona pod ziemią zapobiega powstawaniu kopców na powierzchni dzięki czemu wszelkie uprawy mogą się czuć bezpiecznie. Jeżeli jednak siatka na krety to za mało, można poszukać w internecie innego urządzenia pod hasłem „pułapka na krety”. Zapewni, ona w miej lub bardziej humanitarny sposób, bezpieczeństwo wszelkim działkowym uprawom.