Izolacja termiczna poddasza

 

Stojąc przed budową własnego domu jednorodzinnego, z pewnością wiele czasu poświęciliśmy na planowanie układu pomieszczeń. Każde pomieszczenie miało mieć inne zastosowanie, jednakże najwięcej zastanowienia przynosiło poddasze. Czy przeznaczyć je na strych? Będziemy mieli miejsce na przechowywanie zbędnych aktualnie przedmiotów, których szkoda jednak wyrzucić.

Wykonywanie izolacji poddasza użytkowego

izolacja poddaszyCzy może stworzyć poddasze użytkowe? Drugie rozwiązanie wydaje się najciekawsze, ponieważ poddasze ze względu na skośną ścianę daje wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Jeśli jednak zdecydujemy się na poddasze użytkowe, pamiętajmy o wykonaniu odpowiedniej izolacji termicznej. To przez dach ucieka duża część ciepła, która sprawia, że musimy wydawać niemałe pieniądze na ogrzewanie. Jeśli zadbamy o odpowiednią termoizolację, rachunki za prąd mogą się zmniejszyć. Taka izolacja poddaszy musi być w stu procentach dokładna. Najlepiej, aby wykonali ją profesjonaliści, którzy wiedzą w jaki sposób unikać mostków termicznych, które tworzą się na skutek nieciągłości izolacji. Profesjonaliści także pomogą nam w dobraniu najlepszego materiału do izolacji poddasza. Obecnie prym w tej kwestii wiedzie wełna mineralna, ponieważ w odróżnieniu od styropianu, charakteryzuje się ona większą elastycznością, dlatego może być w idealny sposób dopasowana do ściany. W efekcie wykonana izolacja cieplna będzie posiadała niski współczynnik przenikania ciepła, co jest oczywiście bardzo ważne.

Słowem podsumowania, jeśli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni w domu, możemy stworzyć poddasze użytkowe. Aby można było w nim komfortowo przebywać, konieczna jest jednak odpowiednia izolacja termiczna, którą powinni wykonać profesjonaliści z zastosowaniem odpowiednich materiałów, które zapewnią oczekiwaną szczelność.