Izolacja balkonów i tarasów

Balkony to element, który znajdziemy niemal w każdym domu czy mieszkaniu. Jest to świetne miejsce nie tylko do wypoczynku, ale także sprawdza się w celach praktycznych, takich jak suszenie ubrać w ciepłe, letnie dni. W celu zachowania jego trwałości jak nadłużej, powinno się o niego odpowiednia dbać.

Jak prawidłowo wykonać izolację balkonu?

izolacja balkonuPrawidłowe wybudowanie oraz zabezpieczenie balkonów i tarasów to najważniejsza rzecz, która pozwoli na długoletnie jego użytkowanie. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych śrdków izolujących do balkonu, możemy uniknąć corocznych, często bardzo drogich, napraw i renowacji. Balkon powinien być przede wszystkim szczelny i mieć sprawny system odprowadzania wody. Jednym ze sposobów na pozbywanie się deszczówki z powierzchni tarasu jest wybudowanie go pod odpowiednim kątem. Powinien być on lekko nachylony w stosunku do ściany budynku – umożliwi to spływanie wody na dół. Takie rozwiązanie wymaga jednak dodatkowej ochorny – jest to tak zwana izolacja balkonu, wykonana przy pomocy specjalnych substancji. Zabopiegnie ona przede wszystkim przemoknięciu betonu, z któego wykonany jest nasz taras. Poza tym, unikniemy zatrzymywania się wody oraz wilgoci w jego konstrukcji, a co za tym idzie – balkon nie będzie pękał ani kruszył się. Dzięki hydroizolacji nie odczujemy skutków działania czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy promieniowanie słoneczne. Prawidłowo zaizolowany balkon będzie odporny na wilgoć, mróz czy wysokie temperatury. Aktualnie jest to niezbędna czynność wykonywana podczas budowy tarasów.

Dobrze urządzony balkon może być świetną ozdobą naszego domu czy mieszkania. Jednakże, kiedy nie będzie profesjonalnie zaizolowany, zacznie pękać bądź kruszeć. Przemoczony czy zawilgocony taras nie tylko prezentuje się niezbyt ciekawie, ale przede wszystkim jest niebezpieczny, gdyż może w każdej chwili urwać się.