Inwestowanie na giełdzie

Z pewnością wielu z Was zastanawiało się jak pomnożyć swoje pieniądze. Jednym ze sposobów jest inwestowanie na giełdzie. Taka inwestycja musi być jednak dobrze przemyślana. Trzeba pamiętać o tym, że nie każda inwestycja na giełdzie przyniesie nam korzyści. Kursy akcji często się wahają i od czasu do czasu zamiast coś zarobić to niestety stracimy.

pieniadzeDlatego w inwestowaniu na giełdzie powinniśmy sobie zaznaczyć górną granicę inwestycji oraz bardzo dobrze przemyśleć, jak chcemy inwestować.
Czy nastawiamy się na zyski długoterminowe, liczące nawet kilka lat, czy też brak nam cierpliwości i chcemy jak najszybciej realizować nasze przyszłe zyski.
Jeżeli chcemy inwestować w giełdę długoterminowo musimy wziąć pod lupę spółki, które już długo widnieją na parkiecie i na pewno na inwestycja na przestrzeni kilku lat nam się zwróci. Ja osobiście polecam spółki skarbu Państwa.

Może zysk nie oszałamia ale jednak jest raczej pewny.
Natomiast jeśli jesteśmy nastawieni, że zysk z inwestycji zwróci się nam w krótkim czasie to w takim wypadku zalecana jest najwyższa ostrożność. Zawsze ostrzegam wtedy przed powtórką z historii, kiedy pękła tzw. bańka internetowa. Inwestorzy rzucali się na akcje każdej spółki wchodzącej na giełdę, która miała jakiekolwiek związki z internetem Oczywiście te akcje nie mogły rosnąć w nieskończoność a wiele firm nie przetrwało na rynku w związku z tym wielu inwestorów straciło pokaźny majątek.

Tak naprawdę pytanie brzmi: jak inwestować na giełdzie by nie stracić? Mądry jest ten, który wie jak to ryzyko zminimalizować.