Innowacyjny sposób na usuwanie sadzy

Teraz działania związane ze skutecznym czyszczeniem komina wcale nie muszą być kojarzone tylko i wyłącznie z koniecznością wchodzenia na dużą wysokość i wykorzystywania specjalistycznego sprzętu. Oczywiście kominiarze powinni regularnie kontrolować stan instalacji kominowej, ale pozbywać się zanieczyszczeń można też samodzielnie. Polecane preparaty umożliwiają to wszystko bez wysiłku.

Jak preparat usuwa sadzę?

polecany preparat do usuwania sadzyTakie preparaty składają się oczywiście z odpowiednich substancji chemicznych, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy mogą one rzeczywiście skutecznie oczyścić komin, nawet jeżeli przy długim czasie eksploatacji nie były przy nim podejmowane żadne konieczne działania. Od stanu komina bardzo dużo zależy, ponieważ często zależności od ilości zanieczyszczeń stosuje się różne dawki tego preparatu. Wszystko jest podane przez producenta na opakowaniu w specjalnych tabelach, więc z tymi działaniami nie powinien mieć problemu nawet amator. Polecany preparat do usuwania sadzy powinno się stosować bezpośrednio przed rozpaleniem ognia w konkretnym kominku lub innym rodzaju pieca. To bardzo ważne, ponieważ właśnie wysoka temperatura panująca w palenisku powoduje, że pomiędzy składnikami takiego preparatu zaczynają zachodzić odpowiednie reakcje chemiczne. Na skutek tych złożonych reakcji powstaje gaz, który trafia właśnie do nowoczesnych instalacji kominowych i wchodzi w reakcję z poszczególnymi składnikami sadzy. Nie ma to negatywnego wpływu na metalowe elementy komina.

Na skutek tego wszystkiego dochodzi do zlikwidowania części składników zgromadzonej tam sadzy i wszelkie pozostałości mogą się po prostu stopniowo osypywać do paleniska. Dzięki preparatom sadza z kominów, nawet jeżeli mają skomplikowany kształt może być błyskawicznie usunięta bez konieczności korzystania ze szczotek i kul.