Ile kosztuje odzyskiwanie danych?

Wielu posiadaczy laptopów na własnej skórze doświadczyło, jakie są konsekwencje upadku laptopa z wysokości lub zalania go poranną herbatą pitą w pośpiechu. A są one bardzo nieciekawe, gdyż oprócz utraty urządzenia, grozi nam też utrata wszystkich plików, jakie mieliśmy zapisane na nośniku pamięci. 

Łódzcy specjaliści od odzyskiwania danych 

odzyskiwanie danych łódźLaptopy to komputery najczęściej kupowane i szacuje się, że jest ich w użyciu nawet trzy razy więcej niż urządzeń stacjonarnych. Zatem nie dziwi fakt, że psują się one częściej i to nie tylko na skutek niewłaściwego obchodzenia się ze sprzętem, ale także z przyczyn od nas niezależnych. Laptopy, jako, że to urządzenia przenośne, dużo łatwiej jest upuścić, zrzucić, czy też zalać. Jednak dla osób, które utraciły dane, mamy bardzo dobrą wiadomość – można je odzyskać nawet z uszkodzonych komputerów i dysków. Zatem nie jest ważne, w jaki sposób doszło do uszkodzenia lub awarii, która spowodowała utratę danych. Serwisy komputerowe odzyskują z reguły pełne dane, jednak w przypadku dysków, które uległy nadpaleniu lub dłuższy czas leżały pod wodą – nie zawsze jest to możliwe. Jeśli i nam jest potrzebne odzyskiwanie danych Łódź jest miastem, gdzie na pewno znajdziemy rzetelną pomoc. Bowiem tutejsze serwisy słyną z realizacji tego rodzaju zleceń. Możemy wybrać usługę standardową, która jest realizowana kilka dni lub usługę ekspresową, która zostanie zrealizowana najpóźniej w ciągu dwudziestu czterech godzin. Oczywiście jest ona dodatkowo płatna, ale dla osób, które muszą mieć dane na „już”, to najlepsze rozwiązanie. 

Niestety nigdy nie przewidzimy, w jaki sposób u nas dojdzie do utraty danych, a to, że tak się stanie jest wielce prawdopodobne, zwłaszcza w przypadku, gdy dysponujemy starszymi modelami komputerów. Na taką ewentualność lepiej być przygotowanym i mieć w zanadrzu adres do dobrego serwisu.