Ile kosztuje czyszczenie suchym lodem?

Sposób w jaki się czyści różne powierzchnie ma znaczenie, ponieważ od niego zależy skuteczność i bezpieczeństwo. Można to robić ręcznie lub automatycznie oraz z zastosowaniem przeróżnych środków chemicznych.

Co można wyczyścić suchym lodem?

precyzyjne czyszczenie suchym lodem warszawaNie zawsze detergenty są w stanie sobie poradzić z zabrudzeniami, które wniknęły w głąb danej powierzchni. W takiej sytuacji można zastosować metody wykorzystujące wodę lub piasek, ale też trzeba mieć na uwadze, że nie wszędzie można je zastosować. Dlatego też wszędzie tam, gdzie nie są one dozwolone, sprawdzi się czyszczenie suchym lodem. To dość innowacyjna metoda, ale za to bardzo skuteczne, zwłaszcza jeżeli chodzi o usuwanie z powierzchni farby, pleśni, rdzy czy trwałych zabrudzeń nagrodzonych na przestrzeni lat. Jeżeli jest nam potrzebne precyzyjne czyszczenie suchym lodem Warszawa jest miastem, w którym można je zrealizować za stosunkowo nieduże pieniądze. Niewątpliwą zaletą czyszczenia suchym lodem jest brak konieczności stosowania jakichkolwiek detergentów, zatem jest ona ekologiczna. Nie pozostawia zarysowań, zacieków czy jakichkolwiek śladów, dlatego też sprawdza się na zabytkowych meblach. Jeżeli chcemy uzyskać zadowalające efekty, trzeba stosować najwyższej jakości suchy lód, który został na bieżąco przygotowany, ponieważ kilkudniowy traci swoją gęstość i czystość. W związku z czym do czyszczenia trzeba używać znacznie więcej granulatu, co wpływa na cenę usługi. Średnio za godzinę czyszczenia suchym lodem trzeba zapłacić około 300 zł.

Osoby indywidualne nie kupują specjalistycznych maszyn do czyszczenia suchym lodem, ponieważ są one dość drowie. Główne inwestują w nie firmy świadczące usługi czyszczące, ponieważ wykorzystują ją w wielu zleceniach. Jej koszt to średnio 70 tysięcy złotych.