Idealny materac nawierzchniowy

Łóżko, na którym śpimy powinno być przede wszystkim wygodne, bo od tego zależy jakość naszego snu. Właściwe podparcie kręgosłupa chroni nas przez wszelkimi bólami w odcinku krzyżowym, piersiowym czy w karku, ale także pozwala nam skutecznie odpocząć.

Po co są materace nawierzchniowe?

materac nawierzchniowy 160x200Przeważnie nowe materace spełniają nasz oczekiwania, gdyż nie są wygniecione i mają równą powierzchnię. Dopóki spełniają nasze oczekiwania, to można na nich komfortowo spać. Najczęściej po kilki lub nawet kilkunastu latach użytkowania większość materacy posiada większe lub mniejsze odgniecenia. Nierówna powierzchnia sprawia, że po nocy spędzonej na takim podłożu mogą nas boleć plecy, zatem warto temu jak najszybciej zaradzić. Klienci najczęściej wybierają materac nawierzchniowy 160×200, gdyż pasuje on na większość dwuosobowych łóżek. W sprzedaży dostaniemy także materace o wymiarach sto czterdzieści na dwieście, sto osiemdziesiąt na dwieście lub dwieście na dwieście centymetrów. Większość modeli posiada od spodu doszyte praktyczne gumki, które ułatwiają zamocowani materaca nawierzchniowego na właściwym. Przeważnie są one na tyle elastyczne, że będą pasowały do każdej grubości materaca. Za komfort snu odpowiada wypełnienie materaca, które przeważnie jest z pianki trmoetastycznej lub wysokoelastycznej. Dzięki temu, nawet cienki materac jest w stanie dokładnie wyrównać powierzchnię do spania. Niektóre modele mają nawet odpowiednio wyprofilowane miejsca wsparcia kręgosłupa, aby jeszcze lepiej się dopasować do naszego ciała.

Z materacy nawierzchniowych najczęściej korzystają osoby posiadające stare łóżka z wygniecionymi materacami lub rozkładane sofy i kanapy. Nierówna powierzchnia może skutecznie pogorszyć jakość snu, dlatego warto wtedy zastosować dodatkowy materac.