Glinka na kończyny dla koni

Po skończonym treningu sportowym zarówno trener jak i zwierzę, które poddawane było szkoleniu musi odpocząć i zregenerować swoje siły. Jest to niezbędne, gdyż tylko w taki sposób zarówno zwierzę jaki i jego opiekun mogą uniknąć kontuzji i urazów oraz przetrenowania. Odpoczynek jest tak samo ważnym elementem jak i sam trening.

Glinka chłodząca z arniką

glinka z arniką dla koniJednak co zrobić po intensywnym treningu aby nasz wierzchowiec mógł odpocząć? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić czy po wysiłku fizycznym nasze zwierzę jest w pełni sprawne i nie ma żadnych kontuzji. Nogi konia są bardzo wrażliwe, a po godzinach treningu warto zadbać o to aby odpowiednio je potraktować. Zabiegi pielęgnacyjne po skończonym wysiłku fizycznym są bardzo ważnym elementem dbania o zwierzęta. Możemy zastosować kilka sprawdzonych preparatów, które przyniosą ulgę często zmęczonym, obolałym i bardzo rozgrzanym kończynom. Chłodząca glinka z arniką dla koni jest preparatem o działaniu silnie regenerującym i chłodzącym. Dzięki temu natychmiastowo przynosi ulgę po długich treningach czy zawodach sportowych. Glinka zalecana jest również na wszelkiego rodzaju stłuczenia oraz nadwyrężenia ścięgien oraz mięśni. Można ją również stosować podczas powstawania urazów. Składniki zawarte w preparacie mają za zadanie pobudzić przepływ krwi przez skórę. Wywołują uczucie chłodu, a dzięki arnice natychmiastowo usuwają świeżo powstałe obrzęki i stany zapalne. Arnika pobudza również ziarninowanie i odbudowę naruszonych tkanek. Przyśpiesza zatem gojenie się wszelkich ran oraz stłuczeń jakie mogły powstać podczas treningu. Glinka stosowana jest przez wielu hodowców jako niezawodny preparat podczas pielęgnacji koni.

Konie po treningach wymagają szczególnej i troskliwej opieki. Dzięki prostym zabiegom pielęgnacyjnym możemy zapobiegać powstawaniu groźnych dla konia kontuzji i mikro urazów, które później długo się goją i są kłopotliwe w leczeniu. Preparat pozwala zwierzęciu zrelaksować się i odprężyć, a to pozwala na szybszą regenerację po wysiłku fizycznym.