Gdzie zlecić badanie kleszcza?

Kleszcze są z nami niemalże od zawsze, jednakże dopiero od kilku lat mamy ich prawdziwą plagę. Początkowo żyły one głównie w lasach, ale dziś znajdziemy je w parkach, na palcach zabaw czy we własnych ogródkach. Ze względu na boreliozą, są bardzo niebezpieczne.

Jakie wykonać badanie na boreliozę?

tanie badanie kleszczyJeszcze do niedawna, nikt nie mówił o boreliozie, gdyż było bardzo mało przypadków zakażenia tą chorobą. Dziś sytuacja jest zupełnie inna

buy kamagra 100mg

, gdyż zmagamy się z plagą tych małych pajęczaków, ponieważ są niemalże wszędzie. Początkowo ich miejscem do życia były lasy, ale dziś mamy ich mnóstwo w parkach, na działkach czy w przydomowych ogródkach. Z pewnością każdy z nas miał już z nimi nie raz do czynienie, choć są bardzo małe. Szacuje się, że około sześćdziesiąt pięć procent osobników może być zakażonych boreliozą, zatem ryzyko zakażenia jest naprawdę duże. Szczególnie, że wystarczy, aby kleszcz nas raz ukąsił i wpuścił do naszej krwi wirusa wraz ze śliną. W wyniku ukąszenia, każdego roku na boreliozę zapada około kilkanaście tysięcy ludzi w każdym wieku, nawet dzieci. Jeżeli uda się nam dostrzec kleszcza, który nas ukąsił, to warto go delikatnie wyciągnąć i przesłać do badania, gdyż to jedyna i skuteczna metoda na zdiagnozowanie boreliozy. Tanie badanie kleszczy prowadzą niemalże wszystkie punkty diagnostyczne. Wystarczy kleszcza przynieść w foliowej torebce i zapłacić około sto czterdzieści złotych. Po około siedmiu dniach, otrzymujemy wyniki i jeżeli są one pozytywne, to trzeba jak najszybciej zacząć leczenie.

Panuje powszechna opinia, że boreliozy nie da się wyleczyć, jednak nie ma ona nic wspólnego z prawdą. Jak dowodzą badania naukowe, jest to choroba o podłożu bakteryjnym, zatem można ją leczyć określonymi antybiotykami. Terapia ta, wykazuje aż 90 procentową skuteczność.