Gdzie szukać zespołu na wesele?

Z chwilą, kiedy podejmie się decyzję o organizacji przyjęcia i wesela, młodzi państwo wpadają w kołowrotek przygotowań, formalności i załatwień. Muszą wybrać miejsce, w którym odbędzie się uroczystość i przyjęcie weselne, stosowne stroje i dodatki, a także zatrudnić osoby, które zajmą się organizacją przyjęcia od strony praktycznej.

sala weselnaJuż na wiele miesięcy przed planowanymi zaślubinami, trzeba znaleźć dobrego fotografa i kamerzystę, jak również katering, dekoratora wnętrz i oczywiście zespół muzyczny. W przypadku tego ostatniego, wybór nie jest taki prosty, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Goście, który przybędą na przyjęcie weselne posiadają różne preferencje, gdy chodzi o muzykę. W związku z tym trudno jest zadowolić wszystkich obecnych, jednak należy dołożyć starań, by wybrany zespół na wesele potrafił grać zarówno modne i współczesne przeboje, jak i złote hity, tak lubiane przez starszych gości. Rozpoczynając poszukiwania zespołu weselnego, warto rozpytać najpierw wśród znajomych. Być może metodą poczty pantoflowej natrafi się na zespół muzyczny, który na przyjaciołach uczynił świetne wrażenie. Jeśli poszukiwania w kręgu najbliższej rodziny i przyjaciół nie pomogą, warto zwrócić się ku stronom internetowym i wyszukiwarce Google. Na szczęście w dużych miastach takich, jak Warszawa, Kraków, Poznań można znaleźć bardzo wiele zespołów grających muzykę weselną. Na stronach internetowych zespołów najczęściej udostępniona jest możliwość posłuchania, jak kapela wypada na żywo.

Jeśli któryś zespół wzbudzi zainteresowanie, warto spotkać się z muzykami oko w oko i ustalić wszystkie szczegóły. Trzeba wiedzieć, czy muzycy odprowadzają młodą parę do kościoła, czy zjawiają się bezpośrednio na sali weselnej. Warto zapytać, czy organizują jakieś przyjemne zabawy dla zgromadzonych gości, np. przebieranki czy popularne oczepiny, jak również czy orkiestra ma pomysł, jak zabawić najmłodszych gości, czyli dzieci. Trzeba pamiętać, że wybór zespołu weselnego to poważna decyzja.

Dodaj komentarz