Gdzie pasują donice betonowe?

Architektura krajobrazu oraz wnętrz pozwala naprawdę na wiele pod warunkiem, że zostanie zachowana harmonia estetyczna. Poszczególne elementy architektoniczne muszą do siebie pasować, aby całość płynnie ze sobą się komponowała pod względem wizualnym. Nie od dziś donice zdobią wiele miejsc. Przyjrzyjmy się, gdzie można je spotkać i z jakimi elementami doskonale się komponują.

Donice betonowe w parkach i ogrodach

donica betonowaNie od dziś wiadomo, że elementy omawiane, jakimi są donice zbudowane z betonu pasują głównie na świeżym powietrzu. Rzadko są spotykane w domach, chyba że są to wnętrza banków i dużych korporacji z marmurowymi parapetami, granitowymi posadzkami z dużą przestrzenią. Donica betonowa doskonale pasuje do każdego parku. Tam beton stanowi element szkieletowy architektury. Dzięki nim wyznaczone są granice klombów, dlatego donica betonowa jest tam jednym z kluczowych elementów. Coraz częściej donice tego typu pojawiają się w nowoczesnych ogrodach, gdzie dominują skalniaki i trawniki. Należy również zwrócić uwagę na to, że donice z betonu nie musza być regularnych kształtów. Mogą one stanowić fantazyjne układy doskonale komponujące się ze skalniakami. Donice można spotkać na ulicy tuż przy przystankach lub na wysepkach w okolicach zieleni miejskiej. Znajdują się także pod spółdzielniami i blokami, gdzie rosną typowe kwiaty balkonowe. Nie można zapomnieć o cmentarzach, gdzie dominują pomniki granitowe. Tam również donica betonowa jest często spotykanym elementem

W związku z powyższą wypowiedzią można stwierdzić, że istnieje wiele miejsc, gdzie donice betonowe pasują idealnie. Są to parki, ulice i cmentarze. Można je spotkać również na spółdzielniach w nowoczesnych ogrodach oraz w wyjątkowych dużych budynkach z wnętrzem, gdzie dominuje kamień.