Fartuszek – prezent niezwyczajny

Szukam idealnego prezentu dla mojej przyjaciółki. Znamy się od dziecka, a nasza przyjaźń trwa od wielu lat. Znamy się jak łyse konie, ale nawet to nie ułatwia wyboru prezentu. Moja przyjaciółka jest osobą praktyczną i ze świetnym poczuciem humoru. Chcę jej zrobić niespodziankę i podarować coś drobnego, ale i przydatnego.

Fartuszek atrybutem kucharki

śmieszne fartuszki kuchenne dla kobietPrzeszukałam dziesiątki stron w poszukiwaniu inspiracji. Nie przyniosło o większych efektów, bo trudno ich wyczekiwać, kiedy nawet nie wie się, czego się oczekuje. Postanowiłam ugryźć problem od drugiej strony i dokładnie przemyśleć sprawę. Moja przyjaciółka, Anka, jest bardzo ciepłą, rodzinną, piękną kobietą. Jest spełniona także pod względem zawodowym – jest szefem kuchni prestiżowej restauracji. Posiada dwa hobby: gotowanie i fotografię. Na fotografowaniu i sprzęcie do tego potrzebnym się kompletnie nie znam. Zatem pozostaje mi zakupić coś, związanego z kuchnią. Na tym też się za bardzo nie znam, ale przynajmniej wiem, jakie są podstawowe przedmioty przydatne w tej dziedzinie. W tym miejscu nastąpiło olśnienie: fartuch kuchenny. Odnalazłam w zakamarkach Internetu śmieszne fartuszki kuchenne dla kobiet. Wielki wybór wzorów, kolorów, a nawet fasonów sprawił, że wiedziałam, że to właśnie będzie idealny prezent. Może wybrać taki z motywem Wonder Woman lub sylwetką pin up girl? A może jednak postawić na śmieszny napis odwołujący się do jej profesjonalizmu i zawodowstwa kulinarnego? Wybór był bardzo ciężki, ale zdecydowałam się na fartuszek z motywem znanego konkursu kulinarnego i napisem: „nie oddam fartucha!”. Myślę, że przyjaciółka będzie zadowolona.

Fartuszek kuchenny to zazwyczaj tak zwyczajny i oczywisty element wyposażenia kuchennego, że rzadko zwraca się na niego uwagę. Zdecydowałam się na taki prezent dla mojej przyjaciółki, że wnieść trochę uśmiechu i poczucia humoru do jej codzienności. Wiem, że uciszy się z takiego podarunku.