Estetyczne medale okolicznościowe

Dla sportowców trofea, które zdobywają w określonych zawodach czy też konkursach to są najcenniejsze nagrodą za ich osiągnięcia. Przeważnie są one złote, srebrne lub brązowe ale dostępne są też medale Nieco mniej wartościowe, które wykonane są z metalu czy nawet tworzywa sztucznego.

Jakie są rodzaje medali?

okolicznościowe medale metaloweKażdego roku organizowane są przeróżne imprezy, konkursy czy też zawody w sektorze publicznym lub nawet prywatnym, gdzie uczestnicy walczą o określone nagrody. Mogą one być rzeczowe, w formie dyplomu czy też pucharu albo medalu. W większości przypadków nagroda stanowi element motywujący dla osób biorących udział w danym wydarzeniu, dlatego też musi ona być odpowiednio dopasowana. Oczywiście najbardziej wartościowe są medale i puchary okolicznościowe, które mają wygrawerowane imiona i nazwiska zwycięzców a także okazję. Na rynku bardzo popularne są okolicznościowe medale metalowe, które można zamówić z kilkunasto lub kilkudziesięciodniowym wyprzedzeniem, aby otrzymać je w idealnym stanie na czas. Dobrej jakości medale tworzone są z unikalnych projektów uwzględniających właściwości użytych materiałów oraz unikatowych matryc odlewniczych. Są one topione w piecu odlewniczym, a następnie odlewane, szlifowane, ręcznie polerowane i lakierowane, po czym nakładany jest odpowiedni kolor. Jest też możliwość uszlachetnienia odlewu 24 karatowym złotem lub też srebrem, przez co medal osiąga znacznie większą wartość. Z pewnością takiej nagrody nie powstydziłby się żaden organizator konkursu czy też zawodów sportowych.

Na rynku obecnie działa kilku producentów zajmujących się wykonywaniem na zamówienie medali czy też pucharów z różnych rodzajów metali. Jeżeli chodzi o cenę medalu, to przeważnie jest ona indywidualnie ustalana z każdym klientem, ponieważ zależy ona od kilku zmiennych czynników.