Eksport towarów do Polski

Od lat nastoletnich zaczęłam słuchać ciężkich brzmień. Koleżanka z klasy puściła mi kilka metalowych kawałków i od razu zakochałam się w tym gatunku muzyki. Do tego stopnia, że chciałam związać z nim swoją przyszłość. Niestety, nie zostałam obdarzona talentem muzycznym.

Rady fachowca były nieocenioną pomocą

eksport towaru z usa do polskiWpadłam za to na pomysł, żeby prowadzić w moim mieście sklep z płytami oraz gadżetami, dotyczącymi zespołów. Zauważyłam, że ludzi słuchających podobnej muzyki w mojej okolicy jest dość sporo, a brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy kupić koszulkę ulubionego zespołu. Udało mi się nawet uzyskać dotację z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności. Problemy zaczęły się dopiero, kiedy chciałam poszerzyć asortyment o gadżety zespołów, które nie miały swoich oficjalnych przedstawicieli w Polsce. Musiałam importować towar ze Stanów Zjednoczonych. Import i eksport towaru z usa do polski, wiąże się z masą załatwiania formalności. Z początku przeraziłam się, kiedy zaczęłam czytać w Internecie, jak przeprowadzić cały proces. Na szczęście, trafiłam na reklamę firmy, która zajmuje się doradztwem w takich sprawach. Przydzielony mi doradca, pomógł mi wypełnić niezbędne dokumenty, żeby zgłosić przewóz towarów ze Stanów Zjednoczonych do Polski, ze stawką VAT zero procent. Pomógł mi też ustalić z którymi urzędami celnymi powinnam się skontaktować w mojej sprawie. Wyjaśnił mi też, że w razie opóźnień z dostarczeniem dokumentów, będę musiała zapłacić stawkę VAT 23 procent, jednak kiedy dostarczę już wymagane dokumenty, będę mogła złożyć korektę podatku.

Dzięki cennym radom mojego doradcy, mogłam podjąć współpracę z zagranicznymi firmami i zaoferować moim klientom unikalny towar, którego potrzebowali. Jestem pewna, że kiedy będę potrzebowała porady w sprawie eksportu towarów, znów zwrócę się o pomoc do tej firmy.