Działania marketingowe – długopisy reklamowe

Każdy przedsiębiorca wie, iż w dobie kryzysu ekonomicznego oraz trudnych warunków na rynku z jakimi trzeba się obecnie zmierzać każde działanie marketingowe ma ogromne znaczenie. Można to oczywiście obserwować po ilości w jakich są stosowane.

Długopisy reklamowe to dobra promocja

długopisy reklamoweNawet coraz mniejsze przedsiębiorstwa decydują się na zainwestowanie w duże telewizyjne kampanie. Najpopularniejsze są jednak nadal tradycyjne metody docierania do klientów czyli gadżety reklamowe. Niemalże wszystkie przedsiębiorstwa przeznaczają sporą ilość pieniędzy na tego typu działania. Różnego rodzaju gadżety z nadrukiem czy też długopisy reklamowe to niezwykle chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców materiały promocyjne oraz równie chętnie przyjmowane przez potencjalnych klientów prezenty. Komu z nas bowiem nie przydają się w domu długopisy, bawełniane torby na zakupy, kalendarze czy notesy. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się także eko gadżety – zasilane na przykład energią słoneczną lampki, zegarki czy kalkulatory. Wybór jest naprawdę ogromny i co chwila też pojawiają się nowe gadżety reklamowe. Zdecydowana większość przedsiębiorstw w dużej mierze właśnie na gadżetach reklamowych się opiera. Zwłaszcza na koniec czy tez początek roku są one chętnie rozdawane – zdarza się, że otrzymać ich można nawet kilka z różnych firm.

Często gadżety te mają też zachęcić klientów do dokonywania większych zakupów gdyż dołączane są do transakcji powyżej pewnej kwoty. Równie często zwłaszcza te mniejsze gadżety jak długopisy reklamowe wykorzystywane są na różnego rodzaju targach czy eventach.