Domowa sesja noworodkowa

Okazji do fotografowania noworodka jest mnóstwo. Możemy sfotografować takie rzeczy jak pierwsze spotkanie na sali porodowej, pierwszy przyjazd do domu, a także pierwsze kroki dziecka. Dodatkowo w domu możemy przygotować samodzielnie odpowiednią scenografię i uzyskamy pamiątkę na całe życie bez wydawania dużego budżetu. Najważniejsze przy sesji fotograficznej noworodka jest to, aby dziecko było w komfortowej pozycji i swobodnie się poruszało.

Jak wykonać sesję noworodkową?

sesja noworodkowa na ŚląskuPo pierwsze najważniejsza jest temperatura. W domu musi być bardzo ciepło tak, aby maluszek rozluźnił się i mógł zasnąć, dzięki czemu będziemy mogli go przebierać podczas różnych sesji, a także układać w dowolne pozycje. Po drugie dziecko powinno być przede wszystkim najedzone i zrelaksowane. Kiedy ma pełny brzuszek i panuje spokojna atmosfera w domu to wiadomo, że to sprzyja zasypianiu i wtedy sesja będzie łatwiejsza. Ważne jest również, aby układać dziecko tylko w naturalnych i wygodnych dla niego pozycjach. Zawsze kiedy staramy się ułożyć noworodka w odpowiedni sposób musimy się upewnić, że nie zrobimy mu przy tym żadnej krzywdy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie przeprowadzić odpowiedniej sesji fotograficznej, to pozostaje nam profesjonalna sesja noworodkowa na Śląsku. Musimy także uważać, aby przy fotografowaniu nie używać światła błyskowego, ponieważ jest ono dla dziecka denerwujące i niepokojące.

Dodatkowo podczas sesji możemy używać dowolnych rekwizytu, ale musimy pamiętać, żeby były one czyste i bezpieczne. Zdjęcia powinny być również wykonywane w jak najjaśniejsze pomieszczeniu i najlepiej, żeby to było światło dzienne, co nada naturalną kolorystykę. Latem możemy udać się na sesję fotograficzną do ogrodu albo też wykonać ją na balkonie.