Dom szkieletowy, a dom murowany. Jakie zalety ma dom zbudowany metodą szkieletową?

Dom szkieletowy znacznie różni się od domów murowanych. Ludzie dostrzegają te różnice, jednak biorą też pod uwagę zalety tych domów i z tego powodu tak często decydują się na ich budowę.

Domy szkieletowe mają specjalną metodę wznoszenia, specyficzne właściwości, a także wyróżnia się wśród nich pewne różnice w sposobie użytkowania. Domy szkieletowe na początku najczęściej wzorowane były na Kanadyjczykach, które to były popularne w Ameryce Północnej. Na początku ludzie nie byli do nich w stu procentach przekonani, jednak z czasem sytuacja ta uległa zmianie i coraz więcej osób decydowało się na budowę takiego właśnie domu. Obecnie coraz większa liczba ekip budowlanych decyduje się na budowę takiego domu, dzięki czemu ludzie mogą sobie pozwolić na taką budowę.
Dużym plusem domów szkieletowych jest to, że nie trzeba czekać zbyt długo na realizacje tej budowy. Oprócz tego wykończenie wnętrza domu szkieletowego jest dosyć łatwe, a zarazem nie jest to aż tak bardzo kosztowne. Z technologii szkieletowej najczęściej korzystają ludzie młodzi, którzy chcą szybko wprowadzić się do swojego nowego domu. Mogą oni na początku pobudować sobie mały dom szkieletowy, a dopiero po jakimś czasie mogą go sobie rozbudować, bowiem domy szkieletowe jak najbardziej dają takie możliwości. Można je poszerzać niemalże z każdej strony, dzięki czemu zyska się dodatkowe miejsce.
Specjaliści uważają, że dom szkieletowy można użytkować, przez co najmniej pięćdziesiąt lat, bez konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek poprawek czy remontów. Jeśli będzie się go prawidłowo eksploatowało, to czas jego użytkowania może się jeszcze wydłużyć. Konstrukcje domów szkieletowych są dosyć lekkie, dzięki czemu można wykonać węższe fundamenty i dodatkowo nie trzeba ich opierać na szerokich ławach. Konstrukcja szkieletowa daje też możliwość wykonania tak zwanego fundamentu oszczędnego. Składa się on ze specjalnych słupów, które rozmieszczone są na poziomie gruntu żelbetowej belki podwalinowej.

Przy tym nie wykonuje się prac mokrych, dzięki czemu taki dom szkieletowy można wznosić nawet zimą.

Dodaj komentarz