Dodatkowe zajęcia pozaszkolne

Zajęcia pozaszkolne to ostatnimi czasy już nie tylko moda, ale i obowiązek. Rodzicie prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach na dodatkowe lekcje dla swoich pociech, tworząc swoistego rodzaju zawody między sobą. Ważne, aby zapewnić dziecku jak najlepszą przyszłość — dać mu jak najwięcej opcji.

Kurs języka angielskiego Katowice – najlepsze miejsce do nauki w województwie Śląskim

I tak dziecko kończy w rozjazdach między tańcem nowoczesnym a kursem szydełkowania, niepewne, za jakie grzechy musi tak ciężko pracować nawet po szkole. Dlatego nie dajmy się zwariować! Wybierajmy tylko takie kursy, jakich nasze dzieci naprawdę potrzebują! Najlepiej żeby dziecko samo wybrało czego chce się dodatkowo uczyć, ale jeżeli nie potrafi, możemy wybrać za niego. Zawsze dobrym pomysłem jest nauka języka obcego. To coś, co przyda się dziecku w przyszłości, zarówno w szkole, jak i po niej. Do tego odpowiednio zaprojektowany kurs języka angielskiego Katowice może przynieść dzieciom naprawdę wiele frajdy.

kurs języka angielskiego KatowiceSzczególnie w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym, gdzie korzysta się przede wszystkim z metody bez podręcznikowej i nauczana poprzez zabawę. Angielski dla dzieci to jeszcze nie studia wyższe! Ważne jest aby dziecko nie czuło stresu i presji związanego z uczeniem się czegoś nowego. Musi podchodzić do kursu języka na luzie, tak jakby to była zabawa, a nie dodatkowy obowiązek. Dobrze jest gdy nauczyciel jest świadomy odpowiedzialności, która na nim spoczywa. Jeżeli to pierwsze doświadczenie z językiem angielskim będzie dla dziecka przykre, może się ono zrazić na długie lata i zamknąć na naukę jakiegokolwiek języka. Dlatego bardzo ceni się technikę nauczania poprzez gry i zabawy. W lekkiej i przyjaznej atmosferze dziecko będzie bardzo chętnie wykonywało polecania nauczyciela, szczególnie, gdy nie zauważy w tym dodatkowej nauki. Dobrze gdy gry angażują też dzieci ruchowo, tak, aby interakcje na lekcjach były wielowymiarowe. Dziecko poprzez skojarzenie nauki z zabawą będzie miało o wiele więcej zapału do lekcji angielskiego, a to zbuduje w nim dobre nawyki, które z całą pewnością zostaną z nim też w dorosłym życiu.