Dobór listew do podłogi

Rynek wykończeniowy jest trudny zarówno dla wykonawców jak i zleceniodawców. Spowodowane jest to szeroką gamą asortymentu budowlanego, technologią i konkurencją. Budowlańcy muszą cały czas się rozwijać, natomiast inwestorzy często nie wiedzą jakie rozwiązanie wybrać. Na pomoc przychodzą im projektanci.

Idealne listwy podłogowe

listwy przypodłogowe białeProblemem dla inwestorów jest wybór odpowiedniej podłogi. Wpływa na to wiele czynników. Jednym z nich jest rodzaj ogrzewania. Wiadomym jest, że złym pomysłem jest robić ogrzewanie podłogowe pod podłogi drewniane. Kolejnym parametrem jest pomieszczenie w jakim dana podłoga ma być zamontowana. Tutaj prostym przykładem jest łazienka. Naturalne jest, że idealne tam będą odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu kafelki. W pokoju dziecięcym natomiast, dzieci spędzają dużo czasu na podłodze. Dlatego warto jest zainwestować tam w wykładzinę, lub dywan. Jest ona miękka, ciepła i chroni nasze dzieci przed ewentualnym upadkiem. Jaką podłogę byśmy nie wybrali, musimy pomyśleć także o listwach. Służą one do ochrony ściany przed obiciem podczas czyszczenia. Mają na celu również zasłonięcie punktu łączenie ściany i podłogi. Wyróżniamy dwa typy listew. Pierwsze to listwy wykonane z drewna, natomiast drugie to listwy z MDF. Tutaj głównym czynnikiem jest cena. Problemem jednak jest także dobór koloru do podłogi. Tradycyjne listwy przypodłogowe białe idealnie skontrastują się z jasnymi podłogami. Ciemne natomiast są bardzo uniwersalne i nie rzucają się w oczy.

Wybór co do materiału do wykończeń jest trudny. Jak można zauważyć listwy podłogowe, które mogą wydawać się łatwym wyborem, potrafią spędzić sen z powiek. Jednak jest to dodatek do podłogi i najpierw warto ją wybrać. Wybór listew powinien być kolejnym krokiem.