Dobór akcesoriów do paznokci żelowych

Kolorowe, brokatowe i stonowane paznokcie. Każda z nas uwielbia inny styl, jednak łączy nas to, iż chcemy, aby nasze dłonie prezentowały się w sposób należyty. Wiele z nas uwielbia robić również niektóre rzeczy we własnym zakresie. Dlatego zanim zabierzemy się za paznokcie żelowe zastanówmy się czego potrzebujemy do pracy.

Wykonywanie paznokci żelowych w domu

paznokcie żelowe akcesoriaWydawałoby się, iż malowanie paznokci w domu jest zabiegiem bardzo kosztownym. Okazuje się, iż koszty poniesione jeden raz na zestaw startowy albo taki kompletowany przez nas rozłoży się w czasie. Wizyty u kosmetyczki dwa razy w miesiącu dla zachowania eleganckich dłoni są bardzo kosztowne. Kiedy zdecydujemy się na domowe paznokcie żelowe akcesoria muszą być dla nas jednym z ważniejszych elementów do skompletowania. Posiadanie lampy UV, żeli i lakierów topowych oraz bazy nie pozwoli nam na uzyskanie perfekcyjnej stylizacji paznokci. Ważne jest to, aby mieć pilniki do przygotowania odpowiedniego kształtu paznokcia, radełko do wycięcia skórek i kopytko, gdy zdecydujemy się nie wycinać skórek, a jedynie je odsunąć. Nie zapomnijmy też o cleanerze, dzięki któremu pozbędziemy się warstwy dyspersyjnej, czyli klejącej warstwy po zakończonym manicure. Dodatkowo w przypadku chęci zdjęcia stylizacja w przypadku paznokci żelowych musimy mieć pilniki gruboziarniste do spiłowania lakieru albo frezarkę, dzięki której w szybki sposób ściągniemy lakier. Pamiętajmy również, iż ważna jest praktyka.

Coraz więcej z nas decyduje się na wykonywanie manicure’u w domu. Zanim jednak kupimy gotowy zestaw lub własną kompozycję zastanówmy się nad jakością produktów oraz naszymi możliwościami finansowymi. Nie zapomnijmy też o tym, iż będziemy musiały mieć sporo cierpliwości do praktyki, aby mieć piękne dłonie.