Dobieramy tusze do drukarki

Tusze do drukarek atramentowych są to pojemniki z atramentem oraz odpowiednim wyposażeniem elektronicznym, które podaje tusz do głowicy drukarki. Przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu konkretnej drukarki, warto zapoznać się z tym, jakie rodzaje tuszu są w niej wykorzystywane. Od jakości atramentu bowiem zależy sama jakość wydruku.

Decydujemy się na tusz do drukarki

tusze do drukarki pigmentowejTusze stosowane w drukarkach można standardowo podzielić na dwa rodzaje. Są to tusze pigmentowe oraz barwnikowe. Tusze pigmentowe pozwalają na uzyskiwanie wydruków o ostrych konturach. Tusze tego rodzaju pozwalają na wydrukowanie zarówno tekstu, jak i grafiki, bez względu na jakość papieru. Warto wybierać dobre jakościowo tusze do drukarki pigmentowej. Tusz tego rodzaju doskonale nadaje się do drukowania wizytówek, dyplomów, innych ważnych dokumentów na papierze czerpanym. Natomiast alternatywne tusze barwnikowe wymagają od użytkowników stosowania papieru o wysokiej jakości, dając możliwość łatwego mieszania kolorów. Na rynku pojawiają się obecnie drukarki atramentowe, które pozwalają na korzystanie zarówno z tuszy pigmentowych, jak i barwnikowych. Będą one polecane dla takich użytkowników, którym zależy na żywych kolorach wydruków oraz ostrych konturów, na przykład w czasie wydruku zdjęć. Ceny drukarek uzależnione są od ich rodzaju oraz jakości działania. Wpływa to także na koszty eksploatacji takich drukarek, niejednokrotnie także na cenę atramentu.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem drukarki, warto w pierwszej kolejności zorientować się jaki rodzaj tuszu dany model wykorzystuje. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, co umożliwia dopasowanie ich do potrzeb. W przypadku drukarek pigmentowych możemy liczyć na dobrą jakość wydruku niezależnie od wykorzystywanego papieru.