Do jakiego mieszkania narożnik pokojowy?

Meble do siedzenia są stałym elementem wyposażenia każdego mieszkania. W kuchni czy w salonie musi być miejsce na spoczynek. Jeżeli mamy małe mieszkanie, to ważne aby meble były funkcjonalne ze względu na ograniczony metraż. W dużym mamy większe pole manewru.

Jaką funkcję pełni narożnik pokojowy?

narożniki pokojoweDo siedzenia służą nam różnego rodzaju kanapy, sofy, tapczany czy klasyczne krzesła. Czasem warto zagospodarować przestrzeń znajdującą się w koncie bo to zaoszczędzi trochę wolnego miejsca na inne meble. Narożniki pokojowe są świetnym rozwiązaniem do małych mieszkań bo pełnią jednocześnie dwie funkcje, są meblem do siedzenia a w nocy stają się miejscem do spania. Narożnik oszczędza miejsce i optycznie powiększa pomieszczenie. Mamy do wyboru sofy trzy osobowe oraz duże, nawet sześcioosobowe, które po rozłożeniu mogą być bardzo wygodnym łóżkiem dla gości. Te wykonane ze skóry należą do droższych modeli, których cena sięga nawet dwóch tysięcy, natomiast tańsze narożniki są wykonane z tkanin bawełnianych, które łatwo utrzymać w czystości a pokrowiec można samodzielnie prać w pralce. Do sofy w rogu pokoju dobrze jest dobrać praktyczny stół, którego wysokość nie przekroczy metra, ponieważ taki będzie na optymalnej wysokości w opozycji do siedziska. W sklepach można znaleźć także pokojowe narożniki, których nie można rozkładać bo stanowią całość. Takie rozwiązanie możemy zastosować w dużym mieszkaniu, w którym mamy sporo miejsca na inne łóżka. Jeżeli lubimy majsterkować to wiele sklepów oferuje meble do samodzielnego skręcenia w domu.

Ważne aby meble w pokoju nie zagracały go, a jedynie były praktyczne i potrzebne. Nie warto inwestować w narożnik jeżeli mamy duży salon, w którym jest mnóstwo wolnej przestrzeni ponieważ taki mebel sprawi, ze pokój będzie wizualnie pusty.