Dlaczego regeneracja maglownic jest ważna?

Zębatkowa przekładnia kierownicza bardzo często w języku potocznym istnieje pod pojęciem maglownicy. Jest ona stosowana w większości samochodów. Jest to więc podzespół, dzięki któremu obrót kierownicy znajduje przełożenie w zmianie położenia drążków kierowniczych oraz ich końcówek. Mechanizm ten umożliwia zatem skręt kół.

Wybór punktu regeneracji maglownic

regeneracja maglownic w bielskuJako, że elementy układu kierowniczego stale pracują, z upływem czasu dochodzi do ich zużycia. Mechanizm ten w dużej mierze jest jednym z najważniejszych w pojeździe, odpowiadającym za bezpieczeństwo pasażerów, każdy właściciel samochodu powinien zatem zwracać na niego szczególną uwagę. Elementami, które najczęściej ulegają uszkodzeniu są drążki kierownicze oraz końcówki drążków. Ich awarię można w łatwy sposób zaobserwować, kiedy podczas skręcania oraz jazdy po nierównościach mamy do czynienia z charakterystycznym hałasem. Ponadto podczas uszkodzenia maglownicy możemy zaobserwować wyraźnie wyczuwalne luzy na kierownicy. Bardzo często do uszkodzeń zębatkowej przekładni kierowniczej dochodzi dużo szybciej niż przed podanymi przez producenta kilometrami. Ten bowiem zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie przez około 100 tysięcy kilometrów. Kiedy jednak znacznie szybciej odczujemy skutki zużytej maglownicy, dużo tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego elementu będzie jego regeneracja. Jeśli interesuje nas regeneracja maglownic w bielsku odnajdziemy wiele warsztatów, które zagwarantują nam fachową pomoc. Warto wiedzieć, że sam proces regeneracji nie polega jedynie na wymianie uszczelek i skasowaniu luzów, ale także na wymianie drążków kierowniczych i końcówek drążków.

Jednym z etapów regeneracji maglownic jest również dokładne jej oczyszczenie, przeszlifowanie listwy oraz zamontowanie nowych tulei. Koszt wykonania regeneracji różni się od stopnia zużycia przekładni. Rzadko kiedy jednak wynosi więcej niż 1000 zł.