Dlaczego potrzebujemy pędzli do makijażu?

Skóra naszej twarzy nie lubi być dotykana rękoma. Na palcach przenosimy najróżniejsze drobnoustroje, które mogą powodować na naszej twarzy stany zapalne lub rozwój niechcianego trądziku. Zasada ta obowiązuje również w czasie robienia sobie makijażu. Czym więc najlepiej nałożyć podkład?

Pędzle i pędzelki wyposażeniem domowej makijażystki

pędzel typu flat topPodkład możemy nakładać specjalnymi gąbeczkami lub popularnymi w ostatnim czasie beauty blenderami. Możemy też zainwestować w komplet pędzli do makijażu, co umożliwi nam nie tylko nakładanie podkładu, ale również niemal każdego innego kosmetyku, który stosujemy, by podkreślić nasze zalety i zatuszować niedoskonałości. Obecnie na rynku możemy dostać pędzle w dobrej jakości w naprawdę przystępnej cenie, warto więc odrobinę rozpoznać temat. Aby nasz makijaż był pełen, będziemy potrzebowały kilku różnych pędzli. Do nałożenia podkładu przyda się nam na pewno pędzel typu flat top, który umożliwia staranne rozprowadzenie kosmetyków w płynie, zapewniając im doskonałe krycie. Pędzel o średniej wielkości i skośnym zakończeniu pomoże nam nałożyć korektor bez pozostawiania nadmiaru w zmarszczkach i zagięciach skóry. Duży i szeroki pędzel przyda się do nałożenia pudru. Bronzer najwygodniej nakładać pędzlem wachlarzykiem. W aplikacji różu pomoże nam pędzel owalny, zaokrąglony, nieco mniejszy od tego do pudru. Do nałożenia szminki przyda się nam płaski, nieduży szpiczasty pędzel, dzięki któremu kosmetyk dotrze w każde zagłębienie i utrzyma się na ustach dłużej. Pędzel do cieni charakteryzuje się miękkim włosiem i kształtem kociego języczka, a do eyelinera szpiczastym, twardym zakończeniem.

Wśród pędzli możemy rozróżnić te naturalne, które ze względu na wysoką jakość i cenę, używane są do profesjonalnych makijaży, ale również ich syntetyczne zamienniki. Na początek warto na pewno spróbować swojej przygody z miękkimi i tańszymi pędzlami syntetycznymi, by sprawdzić, czy jest to sposób wykonywania makijażu, który polubimy.